Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wszystko o laparotomii
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 18:49   #8
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: wszystko o laparotomii

Cytat:
Napisane przez akrolinka Pokaż wiadomość
a to tej blizny nie mozna opalać? bo ja ide w poniedzialek teraz do szpitala, no i 8 lipc ana chorwacje sie wybieram.. nie wiem czy są jakies przeciwskazania.. mnie tez nic nie boli;|, ja mam 12 cm, mam nadzieje ze mi to nie urosnie;P. A powied zmi prosze czy jak wyszlas ze szpitala to moglas normalnie chodzić, sikac itp, czy bolało mocno? Skoro mowisz ze lepsze jest ciecie wzdluż to hmm^^, a przepisuja moze jakieś masci zeby ta blizna zblakła czy cos?. i jeszcze coś co mnie wprowadza w depresje:P : to ten cewnik.. co sie czuje jak go wyjmuja? ukłucie cyz co?? i ile to trwa;>:P to wyjmowanie, i cyz mozna normalnie potem sie zalatwiac.

Dobrze ze tu jestes, przynajmniej Ty jedna rozwiewas zmoje wątpliwosci i stres;/.
Blizny nie powinno sie opalac na początku-myslę,że tak ierwsze pare miesięcy,bo opalając skórę powodujemy,że sie ona rozciąga i blizna robi się wieksza-a tego chyba nie chcemy. Też nie można sie moczyc w gorącej wodzie w wannie-prysznic tylko-zeby sie skóra nie rozciągała.
Dlatego ja szukam tego kostiumu zakrywajacego środek brzucha,a jak nieznajdę to plaster w miejsce blizny i chodzic dalej

Nie bój się o cewnik. wyjmowanie trwa może 2-3 sekundy. Ni wiem jak to opisac,no takie uczucie,że jak wyciągną to sie chce odrazu jakby sikać. takie lekkie szczypniecie-ale da sie przezyć Pierwsze "sikanie" bez cewnika trwa troche długo. no bo sie tak dobrze nie czuje,boi sie napiąc mięsnie itd. Ale potem jest coraz lepiej. wizyty w łazience zajmuja troszke wiecej czasu,ale da się przezyć. Teraz jest juz normalnie u mnie.
Chodzic normalnie bez pomocy nikogo to mogłam po jakis 4 dniach. tak to pomagała albo pielegniarka,albo rodzina,albo kolezanka z sali.
Z dnia na dzień szybko się dochodzi do siebie.
Brzuch mnie nie boli. Dostałam czopki przeciwbólowe,ale bralam je 3 dni po wyjściu z operacji potem juz nie,bo az tak nie boli. wiadomo kłuje troszke raz po lewo raz po prawo.ale da sie żyć. to żaden ból. raczej lekkie ćmienie.
A co do maści jak pytałam lekarz która mnie operowała to powiedziała,że najlepiej czekac az blizna sama zrobi sie biała,bez strupkow,bo jak za wcześnie sie zacznie smarowac maściami to blizna może sie rozejśc i byc wieksza. ja mam żel contratubex i ona powiedziała,żebym nie smarowała bo jak w złym momencie posmaruje to sie zrobi wieksza blizna. więc cierpliwie poczekam az sie blizna zrobi biała i twardsza i dopiero posmaruje. czyli za pare miesiecy.

Nie masz sie czego bać
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując