Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapuszczanie włosów cz. VIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-09-26, 09:57   #2495
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 337
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez veldri Pokaż wiadomość
Witajcie, zgłaszam się do was z prośbą o poradę.Czy to normalne, że włosy kochają Mcdonalda?
A tak poważnie, zauważyłam, że moje włosy bardzo się wzmacniają, szybciej rosną, mniej wypadają i po prostu są dużo ładniejsze w momencie, gdy sporo przytyje. No i teraz sobie myślicie o co mi chodzi, o ile oczywistą oczywistością jest, że nasze żywienie ma ogromny wpływ także na włosy i nie ma tutaj żadnej filozofii, tak w moim przypadku mam wrażenie, że im gorzej się odżywiam, tym moje włosy są szczęśliwsze.

Gdy byłam nastolatką najładniejszą czuprynę miałam chyba w całej historii mojego włosowego życia pod koniec gimnazjum, był to okres gdy jednocześnie byłam najpulchniejsza i nie, nie odżywiałam się zdrowo. To były czasy gdy w moim małym mieście powstały pierwsze kebaby, dodatkowo dochodziły codziennie słodkie bułki i batony w szkole, no i to zrobiło swoje, ale włosy miałam cud, miód i malina Potem poszłam do liceum i nadprogramowego kg spadły i mimo, że wtedy nadal nie farbowałam włosów dużo straciły na swojej atrakcyjności. Wtedy tego nie łączyłam z wagą.

Jeśli chodzi o aktualne czasy, to z powodu pandemii oraz remontu w mieszkaniu, sytuacja się powtórzyła, przytyłam +/- 10 KG. Nie miałam czasu, warunki też były średnie na gotowanie, więc fastfoody o 23 był normalnością, całe pudełko ptasiego mleczka? Nie ma problemu , Znowu zauważyłam, że włosy bardzo mi się wzmocniły, wiele osób zwracało uwagę, bez żadnych wcierek albo nawet supli. Aktualnie wróciłam do swojej starej wagi, ale to nie było żadne drastyczne chudnięcie, prze 1,5 roku systematycznie powoli gubiłam kilogramy, po prostu odstawiłam fastwoody i słodycze. Dodatkowo od stycznia regularnie biorę suplementy, wcieram wcierki, pije pokrzywę, wcześniej olej lniany bo chciałam podkręcić ten dobry efekt, oczywiście również przykładam się do pielęgnacji. I co? No i od trzech miesięcy zauważyłam, że coś się psuje, włosy sa bardziej smętne, jest ich jakby mniej, wypadają, nie są już takie hmm ciężkie?. Nie robiłam żadnych drastycznych zabiegów przez ostatni czas.

Choruje na Hashimoto, ale w czasie gdy tyłam również miałam problemy z tarczycą. Aktualnie odżywiam się zdrowiej niż wcześniej, jem bardzo dużo owoców, domowe potrawy, w moim odczuciu własnie teraz dostarczam więcej wartości odżywczych i witamin. A więc w czym rzecz? Czy to jest normalne? Gdybym w krótkim czasie schudła, to nie miałabym wątpliwości, ale ja wszystko robiłam z głową. Mam rozumieć, że nie dostarczam organizmowi wystarczająco witamin itd? Z tym, że ja mam aktualnie normalną wagę, nie chodzę głodna, nie czuje się osłabiona.
Moim zdaniem jak odzywiamy sie niezdrowo + jemy po prostu wiecej, to mimo, ze to jedzenie potencjalnie nie jest zdrowe, to jednak dostarczamy organizmowi skladniki odzywcze bialko , wegle, tluszcze. Nawet w slodyczach jest bialko, sa tluszcze, weglowodany. Nawet jezeli jakis fastfood nie jest zdrowy to jednak w miesie jest bialko, w kebabie tez jest jakas surowka, dostarcza sie weglowodany, tluszcze, organizm nie pobiera tego z organizmu naszego .

Trzeba tez pamietac, ze nasz organizm dziala w taki sposob, ze wlosy, skora, pazkoncie sa "odzywiane" na ostatnim miejscu, bo najwazniejsze dla organizmu jest to, zeby dzialaly nasze narzady , ktore zpaewniaja nam przezycie typu serc, watroba etc. i na to w pierwszej kolejnosci ida skladniki odzywcze, tkore dostarczamy.

Jezeli tniemy kalorie, jemy mniej , plus ta dieta nie jest zbilansowana/odzywcza , to jedzenie jest mniej urozmaicone , to niestety skora , wlosy moga nie byc odzywione, stad ten efekt. BArdzo czesto u osob, ktore odchudzaja sie, widac pogorszenie stanu wlosow, paznokci, ale dla mnie to wynika z tego, ze przy mniejszej ilosci kalorii , to jedzenie nie jest wystarczajaco odzywcze dla organizmu.

Wic ja bym po prostu zwrocila uwage na urozmaicenie potraw pod wzgledem odzwyczym " bialko, nienasycone tluszcze, weglowodany zlozone.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2022-09-26 o 10:00
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując