Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czuję się bezwartościowa przez własne zarobki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-09-28, 18:38   #1
White_chocolatte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1

Czuję się bezwartościowa przez własne zarobki


Cześć. Trochę o mnie: mam 30 lat, ukończone studia wyższe (filologia angielska+podyplomówka z Controllingu Personalnego).
Pracuję odkąd ukończyłam studia magisterskie czyli prawie o 5 lat (ciągle w jednej firmie). Pracuję w prywatnej firmie doradztwa personalnego w mieście pod Warszawą i w tym wieku zarabiam niewiele ponad 3 tysiące zł na rękę. Mieszkam wciąż u rodziców bo na szczęście mają dom. W innym przypadku wynajem mieszkania to byłoby co najmniej pół mojej wypłaty plus jedzenie, bilety i inne wydatki. Jak sobie podliczyłam to ledwo starczyłaby na życie moja wypłata.
Czuję się bezwartościowa przez moją sytuację. Kiedyś wydawało mi się że 3 tys. to sporo ale jak sobie podliczyłam ile kosztowałoby mnie życie, to się załamuję. Chciałabym wziąć kredyt na jakąś kawalerkę chociażby i powoli odkładam na wkład własny ale tylko dzięki temu, że mieszkam u rodziców. Płacę im jakąś symboliczną kwotę na miesiąc.
Dodatkowo moja szefowa ma straszne podejście do życia. Wiem, że ma duży dom, nowy samochód i dziecko w prywatnej szkole a starsza córka studiuje w Londynie, ogółem widać że jej się powodzi dość dobrze a na pracownikach oszczędza i np. jak poszłam na dodatkowe studia mówiła "po co Ci to, takie drogie, a gdzie to wykorzystasz" itp. teksty. Albo podobne teksty jak pracownicy jadą gdzieś na wakacje (ona jeździ kilka razy w roku).
Najgorsze jest to, że nie wiem co mogłabym zrobić żeby polepszyć swoją sytuację. Czy da się jakoś wyrwać z takiego marazmu finansowego? Przez to wszystko nie mam ochoty chodzić do pracy bo nagle zdaję sobie sprawę że gdybym miała się utrzymać to starcza mi ledwo na wynajęte mieszkanie, dojazd i jedzenie.
Macie jakieś rady dla mnie?
Z jednej strony chciałabym wiedzieć jak sobie radzić z tymi przytłaczającymi myślami a z drugiej jakie kroki podjąć żeby polepszyć szanse na swoją normalną przyszłość?
White_chocolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując