Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - TŻa problem z "puszystą" dziewczyną
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-06, 17:08   #369
pieluchomajtek
Rozeznanie
 
Avatar pieluchomajtek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 928
Dot.: TŻa problem z "puszystą" dziewczyną

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Pytanie - JAK byś SKUTECZNIE wspierała taką osobę? I jak byś nakłoniła do leczenia np. alkoholika? Nie bez powodu daję te porównania.
kiedy ja wazylam duzo wiecej niz dziewczyna autora nie pomagalo zagladanie do talerza, ukladanie diety, wyciaganie na biegi. Brakowallo mi motywacji, popadalam w coraz to wieksza depresje.
Pomoglo dopiero kiedy INNI zrozumieli, ze ja np. nie zrezygnuje z makaronu, chleba, nie zaczne jest nabiału czy miesa bo im sie tak chce. wiec najpierw mama duzo ze mna rozmawiala o moim samopoczuciu, wyrzucala mnie na spacery z psem, kupili ciemny makaron i pieczywo, nie reagolwali alergicznie na kazdego ziemniaka na moim talerzu, stopniowo obnizalam kalorycznosc posilkow (np. kielbaska z grila albo frytki odsaczone z tluszczu), mniejsza paczka chipsow, cyz zjedzenie na wieczor ogorka zamiast kromki chleba. Bardzo mi pomoglo to, ze nie wyrzucano mi kazdego zjedzonego chipsa czy kawalka masla. nie przeszlam na diete z dnia na dzien ale stopniowo.
Stopniowo tez zaczelam sie wiecej ruszac, byly mnie wyciagal na rower, ale nie na zasadzie "klusek, idziemy cwiczyc bo sie spalas" tylko tak bardziej dla relaksu, potem bylo piwko i kielbaska z grila. Kiedy zaczelam dostrzegac pozytywne zmiany sama wprowadzilam bardziej restrykcyjne zasady diety, sama wiecej cwiczylam. I dla mnie to jest wspieranie.
Bardziej niz wstrzasania i "pomagania" potrzeba mi bylo dyskretnej troski
__________________
jeśli kochasz to wybacz
jeśli wybaczysz to nie wypominaj
jeśli nie masz sił to odejdź od niego
jeśli odejdziesz to już nie wracaj
jeśli chcesz być z nim mimo wszystko to przeczekaj
zestarzeje się i już nie będzie zdradzał
lecz swoje najpiękniejsze lata stracisz na czekaniu na jego starość

Edytowane przez pieluchomajtek
Czas edycji: 2009-04-06 o 17:13
pieluchomajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując