Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przebranżowienie ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-19, 18:56   #79
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Absolutna zmiana kierunku rozwoju zawodowego?

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość
Kochana, wczytaj się w program studiów filologicznych - specjalizację robisz dopiero na którymś roku, ale zanim dotrzesz do tej specjalizacji musisz zaliczyć podstawy programowe czyli historia danego kraju, kultura itp. Tematy mające tyle wspólnego z językiem, że zazwyczaj podręczniki są napisane w tym właśnie języku nic więcej. Także dobry lektor a te książki możesz przeczytać w wolnej chwili Ja wiem, że można na kursie bądź z lektorem nauczyć się języka - przecież robisz to świadomie, bo lubisz, masz wewnętrzną motywację a nie dlatego, że rodzice kazali więc nie ma się nad czym zastanawiać - od jutra zabieraj się za plan działania i wdrażaj go

Co do zmiany zawodu... Mam 31 lat, za chwilę 32 i zaczynam od zupełnego zera... i chociaż na razie bez powodzenia (chociaż moje poszukiwania trwają dopiero 2 miesiące) to wiem, że mi się uda, że nowa praca i nowy zawód czekają na mnie tuż za rogiem jasne, jestem świadoma niskich zarobków na początek - ale to moja inwestycja w przyszłość i wiem, że za 10 lat będę opierała swoją karierę zawodową na bardzo solidnych fundamentach



Popieram jak sobie pomyślę, że przede mną jeszcze jak dobrze pójdzie 35 lat pracy to od razu, bez zastanowienia się, ciśnie się samo na usta - no way! nie będę tyle lat pracować w dotychczasowym zawodzie czas na zmiany!
ja za Ciebie trzymam kciuki księgowo
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując