Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co robicie na obiad? - część XV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-12-07, 06:49   #2432
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XV

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jesteś dzielna, jak znam siebie to sama sobie bym „ugotowała” pajdę chleba ze śmietana i zjadła jabłko, jakby jakieś bylo
Tak prawdę powiedziawszy na co dzień gotuję głównie dla siebie, a małżonek to się przy okazji załapuje Niestety mój organizm nie daje rady dobrze funkcjonować na suchym wikcie bez dostatecznej ilosci warzyw. Gdy latem zostaję sama w domu, to jest prosta sprawa, gotuję gar fasolki szparagowej. Zobaczymy jak mój mąż będzie sobie radził sam z posiłkami przez 3 tygodnie, bo w styczniu jadę do sanatorium.
Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
czym się różnią ziemniaki fioletowe? Smaczniejsze?
Jeszcze nie wiem, czy smaczniejsze. Już od dawna miałam ochotę spróbować, ale jeszcze parę lat temu cena była mocno przesadzona (nawet i 50 zł/kg). Ich wielką zaletą jest zawartość antocyjanów. A ja staram się codziennie coś fioletowego jeść (zresztą tak jak i zielonegp, żółtego i czerwono-pomaranczowego), choćby to tylko była mała czerwona cebula lub czerwone wino czy sok porzeczkowy. Wykupiłam wszystkie fioletowe ziemniaki dostępne w Aldi, bo może uda się choć z paczkę do wiosny przechować i wsadzić. A i bataty też chciałabym w przyszłym sezonie uprawiać, bo 7 zł/kg to trochę dużo jak na coś, co rośnie tak jak zwykłe ziemniaki. Znam gościa, który w kilka lat dorobił się na uprawie batatów. Nowości swoje kosztują. A jakby ktoś w jakimś markecie spotkał jeszcze fioletowe ziemniaki, to proszę dać mi znać, bo ciekawa jestem innych odmian.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora