Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sterylizacja! Czechy, Niemcy, Wielka Brytania? Jak to załatwić?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-29, 15:46   #1
Nereiade
Raczkowanie
 
Avatar Nereiade
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 30

Sterylizacja! Czechy, Niemcy, Wielka Brytania? Jak to załatwić?


Cześć dziewczyny!

Sprawa wygląda tak: jestem osobą w wieku, hm, "rozpłodowym" (25 lat). Nie chcę was zanudzać, więc powiem wprost: w moim życiu nie ma--i nigdy nie będzie--miejsca dla dzieci. Jako że środki antykoncepcyjne albo zawierają hormony, albo są w inny sposób upierdliwe, zaczęłam na serio zastanawiać się nad ukręceniem łba mojej płodności i pójściem pod nóż, bo na cholerę mam się faszerować hormonami albo obklejać plastrami skoro mogę pozbyć się problemu raz na zawsze?

Niestety, w Polsce tego rodzaju zabiegi są albo uznawane za nielegalne, albo cholernie trudno znaleźć lekarza skłonnego je przeprowadzić, zwłaszcza jeżeli pacjentka nie miała nigdy dzieci. Stąd moje pytanie do was: czy istnieje sposób żebym ja, dwudziestopięcioletnia obywatelka Polski, mogła zostać poddana legalnemu zabiegowi sterylizacji w innym kraju? Najbardziej interesuje mnie histerektomia częściowa (bo po cholerę mi macica, jak jej jedyną rolą jest uprzykrzanie mi życia raz w miesiącu?) oraz stare dobre podwiązanie jajowodów. Wiem, że istnieje coś takiego jak turystyka medyczna, ale zupełnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Nereiade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując