Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze 6-latki w szkole-obawy, opinie, sugestie, rady
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-12, 18:32   #65
martorka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 515
GG do martorka
Dot.: Nasze 6-latki w szkole-obawy, opinie, sugestie, rady

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
zaskakujesz mnie
6 latek potrafiacy plynnie czytac?i znajacy wszystkie litery?
ale ze jak - 2 podreczniki? i za ta nowa ere placiliscie sami z wlasnej kieszeni te 200/300zl?


co do synka - byc moze wrazliwiec, nie wiem, nie widzialam, nie slyszalam go na zywo ale rzucila mi sie w oczy jedna rzecz, mianowicie powod placzu wrazliwiec plakalby jakby zobaczyl zdechlego ptaszka na trawie przed szkola byc moze sie myle ale po twoim wpisie wnioskuje ze twoj syn ma problem z tym ze nagle okazalo sie ze nie jest wcale NAJlepszy
bron boze nie twierdze ze zostal wychowany w przekonany ze jest "NAJ" we wszystkim ale moze tu jest pies pogrzebany? moze synek nie moze sie pogodzic z tym ze do tej pory wszyscy za wszystko go chwalili a tu nagle takie zderzenie z szara rzeczywistoscia...
tlumacz mu ze nie zawsze musi byc we wszystkim najlepszy. i ze jeszcze nie raz i nie dwa dostanie i 5 ale i 1, jeszcze nie raz i nie dwa przegra jakies zawody itd. a moze rozmowa z psychologiem szkolnym?

mamy u nas takiego jednego chlopca, 5 klasa s.p.(!), tez taki "wrazliwiec". ostatnio jak na j. polskim dostal 4 z wiersza to stwierdzil ze sie powiesi zawsze musi byc naj, we wszystkim... Szkoda dzieciaka
kiedys (w 2 badz 3 klasie) postawilam dziewczynce za cos 4. Boze, jak zaczela ryczec to malo zawalu nie dostalam! dlaczego? - "bo mama bedzie zla za czworke"!

chociazby ze wzgledu na powyzsza sytuacje (mam na mysli martorke) jestem absolutnie przeciwna stawianiu 6 na lewo i prawo! jesli zasluzyl (czyli jeo wiedza i umiejetnosci wykraczaja poza zakres danej klasy ) to jak najbardziej ale zawsze musi to byc wyjasnione dzieciom!
Nic za żadne książki nie płaciliśmy.
Właśnie nie wychowujemy go, że jest najlepszy. Jak w cos gramy to nie dajemy mu "forów", jak wygra to wygra i zawsze sie tak złości...
Staram się tłumaczyc i jeszcze raz tłumaczyć... ale on ma zawsze jakieś ALE... czasami już siły mnie opuszczają.
O psychologu już mi przeszła myśl przez głowę... Zobaczymy jak bedzie dalej
__________________
73 kg -----> cel 60!!!
martorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując