Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-01-14, 19:19   #90
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Wspomne jeszcze Konopnicka, cytat z "Mendla Gdanskiego", ale nad wyraz aktualny po z gora stu latach:

„- Nu, z przeproszeniem pana dobrodzieja, kto to powiadał, co Żydów mają bić? (…)
– Ludzie powiadają… (…)
– Pan dobrodziej się myli – rzekł. – Ludzie tego nie powiadają. To powiada wódka, to powiada szynk, to powiada złość i głupota, to powiada zły wiatr, co wieje.”
Jest, czy raczej był sobie taki kanał na YT "Tajemniczy Świat Żydów", prowadzony przez Chasyda, Polaka z pochodzenia, aktualnie mieszkającego w USA. Facet rewelacyjnie opowiada o judaizmie: historii, tradycjach, opowieściach Chasydów. Nie zajmował się polityką, stosunkami Polsko-Żydowskimi, rozliczeniami przeszłości. Po prostu opowiadał. Wpuścił ludzi do swojego domu, do swojego życia, do pewnej intymności.

I co? I musiał zamknąć kanał (część filmów została). Dlaczego? Bo nie mógł znieść tysięcy komentarzy życzących śmierci jemu i jego rodzinie tylko dlatego, że jest Żydem. Nie miał już siły. I tak hejt zniszczył to, czego mogliśmy się nawzajem o sobie nauczyć, dowiedzieć a tym samym lepiej się zrozumieć. Nieraz podczas transmisji na żywo Q&A czytałam w komentarzach takie rzeczy, że włos mi się na głowie jeżył i miałam chęć zapaść się pod ziemię ze wstydu, że jestem w połowie Polką.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując