Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jakie badania wykonać przed wizytą u ginekologa?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-12, 12:36   #1
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Red face

Jakie badania wykonać przed wizytą u ginekologa?


Cześć! Przymierzam się właśnie do pierwszej wizyty u ginekologa. Cel- dobór tabletek antykoncepcyjnych. Wizyta jest dość droga (jak na moją, obecnie skromną, kieszeń), dlatego chciałabym iść już z wynikami badań, by nie musieć płacić za to, że lekarz powie mi, co mam zbadać, i iść drugi raz

Chciałabym się zapytać, czy wiecie, jakie hormony należy zbadać? Jakie badania wy robiłyście przed doborem tabletek anty? Próbowałam znaleźć informacje w internecie, ale nie ma tam nic konkretnego (jest tylko info, jakie hormony ogólnie można zbadać, a jest tego trochę).

Czy oprócz ogólnej morfologii krwi, zbadanie estrogenu, progesteronu i androgenów wystarczy? Czy prolaktyna też jest wymagana? A może coś jeszcze?

Dodam, że podejrzewam u siebie zaburzenia hormonalne- mam nieregularne okresy (ostatnio spóźnił mi się aż 6 tygodni :/, ale jeśli jest "dobrze" to spóźnia się ok. 7-10 dni), do tego są niezwykle bolesne (wcześniej tak nie było), no i mam problemy z cerą (broda, dolne policzki, żuchwa). Zależy mi, by wykryć, co jest tego powodem, by ginekolog mogła mi zapisać takie tabletki, które by na to pomogły, a nie pogorszyły sytuację.

Tabletki anty chcę brać głównie (oczywiście za zgodą lekarza), by nie musieć się martwić o zaliczenie tzw. "wpadki", no i też dlatego, że ponoć mogą one pomóc w zaburzeniach hormonalnych.

Jeśli wg was wygląda to inaczej za każdym razem i lekarz zleca inne badania w zależności od przypadku, oczywiście jakoś to przeboleję i pójdę na wizytę bez badań, ale chciałam najpierw zapytać na forum. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując