Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-03-13, 12:16   #69
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Do osób, które stosują retinoidy przeciwzmarszczkowo dłuzej niz rok

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Czytałam Twoje wpisy w tym wątku z 2011, gdzie pisałaś o problemach z dermatologami i takich sytuacji właśnie się boję. Dobrze, że mam dobrą lekarkę w rodzinnej Jeleniej Górze, tylko ja chyba jeszcze powalczę ze słabszymi stężeniami typu Ystheal, a Ty używałaś wcześniej innych retinoidów zanim przeszłaś na receptę? Rozumiem, że jesteś rocznik '82 - od kiedy je stosujesz? Sorki, że jestem wścibska, ale jestem rocznik '83 i jestem ciekawa jak to u innych wygląda z używaniem i jak długo mniej więcej przyzwyczajać skórę do niższych stężeń zanim się wytoczy armatę. Ja niestety musiałam przerwać stosowanie w sezonie JZ2013 Ystheal'u, bo zrobiło mi się AZS na powiekach - raczej nie od retinoidów, bo stosuję je bodajże 3-ci sezon i wszystko było ok, a teraz jak jest słońce nie chcę ryzykować, więc poczekam do jesieni.
Wcześniej stosowałam tylko Diroseal ale chyba go wycofali.
Z tych mocniejszych, na receptę, przez krótki czas stosowałam Loccacid a potem Isotrex (czy jakoś tak) gdy miałam problem z receptą na ten pierwszy. W sumie krótko stosowałam i ciągle miałam straszne złuszczanie, momentami wstyd było się ludziom pokazać. W końcu zwątpiłam, czy potencjalny efekt za kilkadziesiąt lat jest wart teraz tak koszmarnego wyglądu. No i do tego problem z receptą. Od kilku lat nie stosuje żadnych retinoidów.

Też miałam AZS na powiekach i chyba jakoś w trakcie stosowania Dirosealu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując