Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mam 25 lat i nigdy nikt się mną nie interesował
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-23, 20:12   #234
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Mam 25 lat i nigdy nikt się mną nie interesował

Cytat:
Napisane przez Yato2 Pokaż wiadomość
Możliwe, że tak. Przypomniała mi się rozmowa z tą wspomnianą starszą (obecnie byłą) przyjaciółką, jak miałam 15 lat.
- jak się kiedyś zakochasz...
- Nie chcę! To niewolnictwo. Jakbym miała wybrać, od czego się uzależnię, to już wolę od narkotyków. Tutaj przynajmniej jest jasna lista, co się może mi przez to stać.
Zakochania bardzo łatwo nadużyć, to jest silny stan wywoływany substancjami w mózgu (też jakieś wewnętrzne opio, jeśli się nie mylę). W sensie, obiektowi uczuć bardzo łatwo dokonać nadużyć.
Pomijając wracający motyw, że jedyne zakochanie z mojej strony, jakie umiem sobie wyobrazić, to takie że druga strona nie chce.
No i tu jest właśnie twój problem. Z jednej strony nie chcesz być całkiem sama w życiu, a z drugiej jesteś kompletnie zamknięta na wszystkie te mechanizmy, które łączą ludzi w pary. Wyjścia masz dwa:

1) Zaakceptować siebie taką, jaka jesteś, i nie robić nic na siłę. Nie wszyscy muszą być w związku. Ostatecznie możesz celować w osoby z podobnym problemem—aseksualne i aromantyczne, a jednocześnie samotne, lub gejów chcących udawać przed rodziną, że są hetero, lub impotentów po przejściach, oczekujących od partnerki tylko tego, żeby była. Ale tych ludzi musisz poszukać sama, sami cię nie znajdą.

2) Wziąć pod uwagę możliwość, że to, czego się tak strasznie boisz, jest tylko straszne z twojej obecnej perspektywy. Tak na logikę masz rację, zakochanie czyni nas wrażliwymi na atak, ale otwiera nas także na tyle wspaniałych przeżyć, że większość ludzi nie chciałaby z tego zrezygnować. Życie mamy jedno—jesteś pewna, że chcesz swoje przeżyć zamknięta w bezpiecznym, ale ciasnym bunkrze? Jeśli nie, szukaj terapeuty.

Cytat:
Napisane przez Yato2 Pokaż wiadomość
Jakaś owalna twarz zamiast prostokątnej, wyeksponować części strategiczne, jakieś 55 kg, wyskubane brwi, farba na włosach, regularnie kosmetyczna, biżuteria, perfumy tego typu klimaty?
Nie, że chcę xDTak się upewniam czy łapię.
Ale ja wcale nie mówię, żebyś robiła się na bóstwo. Chodzi o to, że jeśli masz postawę odstraszającą ludzi, to będziesz ludzi odstraszać, chyba że nadrobisz niesamowitym wyglądem. Jeśli zaś masz postawę otwartą na kontakt, to nawet w nieumytych włosach masz szansę, że ktoś się do ciebie odezwie.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując