Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Koty część XIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-11-09, 05:39   #3576
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 299
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Hmm moje koty chyba piją tak w miarę. Miskę dwa koty mają na 2 dni taka pełna. Z mokra karma mam problem od dłuższego czasu. Wymyślają bardzo.. filecika z kurczaka by tylko wcinaly. Ostatnio nawet mi wymyślają nad jedzeniem z rosołu..

Po dwumiesiecznej okolo przerwie zamówiłam dziś znów cosme która zajadaly się kiedyś bardzo, tylko że to karma uzupełniająca. Możecie mi wytłumaczyć podawanie takiej karmy? Rozumiem że nie powinna ona być głównym pozywieniem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
filetowe to takie, które co prawda ma dużo mięsa, ale nie ma wystarczajaco skladnikow odzywczych, wiec nie powinna byc podstawa zywienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 05:39 ---------- Poprzedni post napisano o 05:34 ----------

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
Ja to ogólnie już metlik mam co z tymi karmami bo wszyscy pisza inaczej. Dużo ludzi daje kotom suchą karmę, a niektórzy wzbraniają się przed nią. Ja tam daje kotu co lubi. Mam kotka z legalnej hodowli i ostatnio mój też zaczął wybrzydzać, np. takiej Cosmy, Macsa czy Catza nie zje puszki, no nie ma mowy, mogę dolewać wody, rosołków a on i tak tego nie tknie ! Uwielbia za to filetówki, Applaws, Schesir, Porta 21, nawet filety z catza czasem zje, karme dostaje suchą też z firmy Purizon. Kontaktowałam się w tej sprawie ostatnio z babeczką z hodowli z której mam kota i mówię jej, że mój kot uwielbia uzupełniające, pasztetów nie je i dostałam odpowiedź, że mam mu dawać to co lubi, jeśli coś je i smakuje mu to przecież nie będę mu zmieniać na coś czego nie zje za chiny ! Witaminy ma w karmie suchej do tego suplementuje go VetoMune, tzn. dawałam mu jak tylko do mnie przyjechał, teraz musze ponownie zakupić te witaminy na okres jesienno- zimowy, kurcze niektórzy dają kotom whiskasy jakieś najgorsze i te koty to jedzą i żyją, a tutaj wymyślanie, no skoro on nie zje karm typu macs i innych polecanych nie uzupełniających to przeciez nie będę go głodzić i te filetówki będę mu dawac skoro je je. Uwierzcie, ja wydaje na karmy 500 zł miesięcznie, po prostu dogadzam mu do d*py jak mogę, kot ma jak w raju bo i z macsa miał i puszki rózne smaki i saszetki i tego nie jadł, dolewanie wody, rozdrabnianie w ogóle nie pomagało, wąchał i odchodził. Teraz zmieniłam mu suchą Purizon Kitten na Purizon Adult z jagnięciną i ryba bo i tego kitten już nie chciał jeść dlatego zmieniłam mu smak, oczywiście stopniowo dosypywałam trochę żeby nie dostał rewolucji. No naprawdę nie wiem jak mam kota przekonać do tych pasztetów w puszkach typu macs, jeśli ktoś ma rady wysłucham ale ja już rozkładam ręce.
to, że ktoś karmi whiskasem to nie znaczy, ze kot jest okazem zdrowia. To tak jakbys jadla cale zycie jedna, malowartosciowa rzecz. Bo nie powiesz mi, ze cos co ma w sobie tylko 4% czegos pochodzenia zwierzecego (nawet nie ma okreslonego co to jest) jest zdrowe dla miesozercy.
Jak dla mnie mozesz sobie kota karmic czym chcesz, tylko pamietaj, ze kot to zywy organizm i potrzebuje wszystkich skladnikow odzywczych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując