Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-22, 20:14   #11
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Niestety nasze państwo jest biedne i nie dopłaca do stałych aparatów! Państwowo je zakładają ale płacisz ze swojej kieszenii, dlatego też lepiej iść do jakiegoś polecanego orto prywatnie - na to samo wychodzi!
Jak lekarz obiecuje, że będzie to tylko rok to moim zdaniem nie koniecznie można mu ufać!
Zęby prostują się szybko ale później potrzeba czasu na ich utrzymanie w osiągniętej pozycji, dlatego to trwa tak długo! Pamiętaj, że jak za wcześnie ściągną aparat to możliwe, że zęby wrócą do swojej wyjściowej pozycji - niestety taką mają tendencję, a im wcześniej zciągną tym ta tendencja większa.
Tak naprawdę żaden ortodonta nie przewidzi na 100% czy będzie to 1,5 czy 3 lata, dlatego wszyscy mówią, że średnio czas leczenia wynosi 2 lata. I pamiętaj, że ściągnięcie aparatu nie równa się zakończeniu leczenia - później trzeba nosić aparat retencyjny zakładany na noc.
Nie ma co się śpieszyć, jak jest się zdecydowanym to trzeba na spokojnie podejść do leczenia i pogodzić się z noszeniem tego "ustrojstwa".
Ja jestem już starszą osobą i też czaiłam się długo - chciałam coś niewidocznego i szybkodziałającego. Teraz jak mam aparat zmieniłam moje wyobrażenia o nim.
Mam normalny metal, a nie kosmetyczny, strasznie jestem z niego zadowolona i jedyne czego żałuję to, że tak długo zwlekałam. A efekty widać już po miesiącu leczenia
Nie ma się czego bać! Aparacik jest coll!
Znajdź tylko jakiegoś zaufanego orto i b edzie git
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując