Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jak sie wyleczyć z zakupoholizmu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-26, 22:27   #11
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: jak sie wyleczyć z zakupoholizmu?

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
A jak płacisz? Gotówką? Kartą?
Jeśli nie popadasz w długi, to jeszcze pół biedy.

Całą wypłatę trzymaj na koncie, zmień sobie limity dziennych wypłat na mniejsze. Jeśli masz kartę kredytową, to z niej zrezygnuj lub daj na przechowanie komuś odpowiedzialnemu.
mam z tym różnie jak nie mam gotówki to bez wahania wyciągam karte.... już w sumie ograniczam dni w których mam karte przy sobie,,,

Cytat:
Napisane przez Niecodzienna Pokaż wiadomość
Zdaje mi się,że to jest nałóg jak każdy inny. Skoro sama sobie nie potrafisz poradzić, to poproś zaufaną osobę,żeby chociaż trochę Cię kontrolowała. Niech ludzie po prostu nie pozwolą Ci nic kupować, gdy jesteś w ich obecności. Bo gdy jesteś sama...hmm..tu raczej pozostaje silna wola..
A co do sprawy ogólnie finansowej,to może zwracaj te rzeczy do sklepów? O ile gryzie Cię sumienie zaraz po zakupie i np. nie zdążyłaś jeszcze wyrwać metki z ubrania..
Nie wiem czy pomogłam,czy nie, ale trzymam kciuki,żeby Ci się udało przezwyciężyć zakupoholizm!
powiedziałam znajomym że narazie mam zakaz zakupów.... a zwrócic sie niestety nie da do części sklepów bo są tabliczki "prosimy o przemyślane zakupy- zwrotów nie przyjmujemy"
Cytat:
Napisane przez magdaka13 Pokaż wiadomość
metoda jest prosta - wymysl sobie jakis odlegly cel,np. wycieczka do Indii, kurs paralotniarski i na to zacznij oszczedzc
poza tym znajdz sobie jakies hobby poza praca - moze byc kurs jezykowy, basen, aerobik czy tez wspinaczka - a jak nie lubisz sportow - to kurs artystyczny-np.malowanie na szkle-niech cie to wciagnie a o zakupach szybko zapomnisz
już mam odległy cel... dosć drogi i do niego dążę
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
To jest nieuleczalne.


Tak mi mówi doświadczenie :P
prosze Cie nie dołuj mnie... musze z tego wyjsc
Cytat:
Napisane przez iziaczek Pokaż wiadomość
Dokładnie

A tak serio to myśle, ze dobrym pomysłem byłoby oddawanie częsci pieniędzy zaufanej osobie(mamie) na przechowanie.
przecież nie moge całe życie oddawać pieniedzy na przechowanie... musi być jakis sposob
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując