Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-13, 15:33   #1568
suesueheck
Przyczajenie
 
Avatar suesueheck
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Uniwersytet Warszawski! WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez plumss Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Za rok o tej porze będę bronić pracę licencjacką Aktualnie studiuję na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Poważnie myślę nad pójściem na studia magisterskie na Uniwersytet Warszawski. Interesują mnie kierunki:
- Finanse, inwestycje i rachunkowość,
- Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia
Tutaj pojawia się pytanie: czym różnią się te dwa kierunki konkretnie? Na którym jest więcej matematyki? Na którym jest trudniej?
- Ekonomia (jeśli nie dostałabym się na te dwa wyżej wymienione),
Hej FIiR oraz Ekonomia są na Wydziale Nauk Ekonomicznych - tutaj matematyki jest dużo i jest na dość wysokim poziomie. WNE jest też moim zdaniem dość naukowe, jest dużo teorii ekonomii, jak ktoś planuje karierę naukową to bardzo dobry pomysł. Jeżeli miałaś mało matematyki na licencjacie albo czujesz się z niej słaba, może być ciężko - szczególnie takie ogólne przedmioty dla wszystkich kierunków na WNE, jak Zaawansowana Mikroekonomia, Zaawansowana Makroekonomia i Zaawansowana Ekonometria potrafią być killerem i "odsiewaczem" i trzeba mieć do nich dobre podstawy teoretyczne z licencjatu.

FiRU jest na Wydziale Zarządzania, gdzie jest, z tego co słyszałam, mniej matematyki i studia są lżejsze. Ale ja studiuję na WNE więc nie chcę się wypowiadać na temat WZ, bo się nie znam. Porównaj sobie programy jeszcze, ale wydaje mi się, że po praktyczną wiedzę z np. rachunkowości, poszłabym na WZ, a po porządne przygotowanie matematyczne i naukowe na WNE. Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania daj znać

Edytowane przez suesueheck
Czas edycji: 2019-01-13 o 15:35
suesueheck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując