Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Podział obowiązków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-22, 20:07   #86
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Podział obowiązków

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Gdy urodzilo nam się dziecko, mialam podobny problem. Z tym, ze mąż nigdzie nie wychodził, wolał sobie smacznie spać, a po przebudzeniu zrobic kawę i włączyć tv. Sprzeczki trwaly jakis czas, az w końcu zrozumiał, ze jest od teraz ojcem! Ze nie jest moim pomocnikiem, dodatkowym opiekunem. Tylko takim samym rodzicem, z tymi samymi obowiazkami. Moj mąż pracuje i zdaje sobie sprawę, ze główną opiekę sprawować muszę ja. Ale nie dam na siebie zrzucic calej opieki, bo to po prostu wykańczające przy niemowlaku.
Zauważyłam, że facetom trzeba dawać konkretne zadania. Nie mówić "posprzataj", bo to mu niewiele powie... lepiej powiedzieć "poodkurzaj mieszkanie i wynieś śmieci".
I koniecznie rob sobie 1h wolnego dziennie. Niech on tez taką 1h ma. Reszte czasu opiekujcie się wspólnie - spędzicie razem czas a i opieka bedzie lzejsza, bo rozlozona na Was dwojga.
Pamiętaj tez, ze nie warto sie zbytnio czepiac i krytykować męża. Krytukuj tylko wtedy, gdy ewidentnie robi malej krzywde.
Zawalcz o wasze relacje, bo jesli sie nie poprawą to Wasz związek bedzie coraz gorszy. Chyba nie chcesz rozstania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie zapomnij też podać mu wieczorem ciepłe kakałko i chlebek bez skórek. Chyba nie chcesz rozstania?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując