Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Malta- ktoś tam był?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-15, 10:48   #30
joanneth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 165
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Wróciłam co prawda jakiś czas temu, ale nadal jestem pod wrażeniem - Malta jest piękna!
Nocleg znaleźliśmy na miejscu w hotelu Qawra Inn w Qawrze /Bugibba/, w 4-osobowym pokoju spaliśmy w piątkę więc koszt wyszedł nam niecałe 7e za nocleg z wliczonym śniadaniem /pan na recepcji był na dodatek tak zakręcony, że wliczył nam też obiadokolację /. Do pętli autobusowej b.blisko, generalnie o hotelu można by pisać i pisać..


Co do samej Malty :
  • Ludzie - bardzo mili, zawsze chętnie pomogą, wskażą drogę mają tylko problem z realnym ocenianiem odległości jeśli mówią, że do czegoś jest 2km to znaczy, że jest to 6km ;p
  • W niedzielę sklepy są pozamykane, więc wszelkie zakupy na pewno nie w tym dniu. W marketach ceny raczej normalne
  • Warto mieć przy sobie drobniaki /1 e-cent, 2 e-cent itd./ - kierowcy zazwyczaj nie wydają reszty, choć zdarzają się wyjątki. Gorąco polecam jazdę autobusem - tanio, a wrażenia bezcenne
  • Wyspa Comino - obowiązkowo! /jest tam przepiękna Błękitna Laguna/, za rejs na wyspę płaciliśmy 10e w dwie strony
  • Mdina - miasto - zabytek, urokliwe wąskie uliczki oraz muzeum tortur
  • Valletta - sama w sobie oraz zatoka Grand Harbour
  • Goldney Bay - jedna z kilku piaszczystych plaż na Malcie
  • Blue Grotto
  • ... i tak na prawdę wiele, wiele innych miejsc Myślę, że sporo odkryjecie też sami
__________________
od 21.12.09 - codziennie piję pokrzywę
od 01.05.10 - codziennie smaruję twarz isotrexem

kimi, maailmanmestari 2007!
joanneth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując