Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Proszę o poradę - teściowa...
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 21:34   #20
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Proszę o poradę - teściowa...

Cytat:
Napisane przez evelka1409 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie [emoji4] To mój pierwszy post tutaj. Chciałbym prosić o poradę, bo tak naprawdę nie wiem jak porozmawiać o tym z mężem, żeby nie sprawić mu przykrości. Moim ogromnym problemem jest teściowa oraz jej drugi mąż (tata mojego tż nie żyje). Mianowicie moim zdaniem są to pasożyty, które zrobiły sobie zarówno z mojej rodziny, jak i z rodziny mojego męża atrakcję turystyczną oraz darmowe hotele i wyżywienie. Co 2 miesiące, kiedy teściowa wraca z pracy w Niemczech, przejeżdża przez nasze miasto i zamiast wrócić do swojego domu (mieszka na Śląsku), zatrzymuje się w naszym drugim mieszkaniu (mamy drugie, które czasami wynajmujemy, a tak w ogóle to trzymamy je dla synka, jak dorośnie) i spędza tam kilka tygodni. Dojeżdża do niej jej mąż i sobie wakacjują za darmo. Nigdy nawet nie zaproponowali, że chociaż odrobinę dołożą się do rachunków, które zużywają. W czasie ich "pobytu" nawiedzają po kolei rodzinę w porach obiadowych i przesiadują u każdego godzinami. Wszyscy mają ich już dość i dają im to delikatnie do zrozumienia, ale oni dalej się wpraszają na kilkugodzinne posiadówki, czy w tygodniu, czy w weekend i nie zwracają uwagi na to, że ludzie pracują, mają swoje obowiązki i mają ich po prostu dość. Dodam, że przez kilka lat w związku z moim mężem nigdy nas nie zaprosili do siebie na Śląsk, a raz, gdy powiedzieliśmy, że wpadniemy na Święta, teściowa powiedziała, że nie wyprawia... Moje pytanie brzmi, jak to zakończyć, ona nawet o naszym drugim mieszkaniu mówi, że jadą "do siebie"...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po prostu powiedz im, że mieszkanie jest wynajęte, i faktycznie - wynajmijcie je. Trochę dziwnie, żeby mieszkanie stało puste X lat, skoro może na siebie zarabiać, a czynsz i tak płacić musicie.
Albo zaoferuj, że pewnie, niech wpadają, czynsz za miesiąc wynosi tyle i tyle, a rachunki to tak średnio X zł od osoby. Albo zaproponuj, że tu niedaleko otworzyli całkiem niedrogi hostel

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując