Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jak pierzecie?
Wątek: jak pierzecie?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-10, 16:03   #282
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: jak pierzecie?

[QUOTE=lwia paszcza;87315010]
Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Ja piore tylko we wlasnorecznie zrobionej pascie na bazie mydla ktore tez robie. Staram sie nie uzywac zadnej chemi. I chyba mi to wychodzi. Co do zapachu to pranie po mojej pascie pachnie taka swiezoscią. A jesli chce jakis zapach to dodaje zamiast plynu do plukania ocet z naturalnym olejkiem eterycznym. Ale rzadko. E]

klask i:można wiedzieć, w jaki sposób robisz pastę? Robienie mydła, to dla mnie chyba jednak trochę za dużo jak na chwilę obecną, ale może kiedyś na razie ułatwiam sobie życie, piorąc rzeczy mocno zabrudzone w paście bhp; bo jest niesamowicie wydajna, i również składa się przede wszystkim z mydła. Nie oznacza to, że nie używam do prania innych rzeczy, na przykład właśnie startego mydła.
Najpierw robie mydlo z soda i i octem z oleju kokosowego i oleju rzepakowego. Potem to mydlo tre na tarce wlewam jeszcze wody i dodaje boraksu i sody kalcynowanej. I tyle. Trzeba to zmiksowac troche. I robi sie bielutka pasta. Do bialego dodaje jeszcze bezpośrednio do pralki nadweglanu sodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

[QUOTE=diabliczka66;873153 24]
Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
To jest ta żółta pasta ? Przecież to niemiłosiernie śmierdzi. Serio kurde po co sobie tak życie uprzykrzać jak można iść kupić dobry proszek , porządny odplamiacz i nie bawić się w taki dziwne rzeczy.
Nie jest to żółta pasta. Jest całkiem biala. I moja wlasnorecznie robiona nie smierdzi. Pachnie czystoscia. A jak dodam naturalne olejki eteryczne to pachnie ślicznie tymi olejkami. Postaram sie dodac zdjecie tej pasty. I nie utrudniam sobie życia oraz chronie srodowisko. Kazdy kto ma normalne zdolnosci intelektualne oraz manualne jest w stanie zrobić taką paste i nie przyczyniać się do zanieczyszczenia srodowiska. Polecam blog Ukrecone. Tam jest wszystko o mydlach naturalnych wraz z przepisami. Jest tam tez przepis na paste do prania. Tylko z olejem z oliwek. Rzepak jest o tyle lepszy do automatu ze sie mało pieni i jest jaśniejszy niż oliwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_3786.jpg (52,5 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_3788.jpg (37,3 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0080 (2).jpg (131,0 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0060 (3).jpg (113,7 KB, 69 załadowań)

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2019-11-10 o 16:31
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując