Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pierwsza sprawa i już rozwód
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-11, 22:56   #13
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Pierwsza sprawa i już rozwód

Cytat:
Napisane przez Auryna
Po pierwszej sprawie dostałyście rozwód?? W szoku jestem. Mnie czeka pierwsza sprawa teraz w maju, ale mój adwokat powiedział, że będą oprócz pierwszej-jeszcze ze dwie sprawy. W sumie wolałabym mieć to z głowy już teraz.
Wczoraj odebrałam wezwanie do sądu i myślałam, że będzie ok, w końcu to ja złożyłam pozew, ale czuję smutek, żal z powodu straconych w sumie przeżytych 9 lat. Boję się tych pytań o kłótnie, o pożycie, o uczucia-to jest tak bardzo intymna sprawa! Chociaż to ja złożyłam pozew, to "inicjatorem" rozwodu był mąż i nie wiem jak ja odpowiem na te wszystkie pytania....ogromnie się boję.
Pytania bedą dotyczyły pozycia lub jego braku we wszystkich formach : łoże, stół, uczucia i w każdej dziedzinie powinnas udowodnić rozpad zwiążku.

Nie kochasz meża, nie widzisz z nim daleszgo życia, od dawna nie sypiacie ze sobą, każde ma w zasadzie własną kasę i nie prowadzicie wspólnego gospodarstwa domowego , zywicie się osobno itd.itp. macie osobnych znajomych, nie utrzymujecie związków między rodzinnych, kłotnie, sprzecznośc charakterów itp.

Pytania mogą też dotyczyc od kiedy zaczęło się psuć między wami, co było powodem, czy były kłótnie lub rękoczyny, z jakiego powdu był zawierany ten związek. Jezeli nie miałąs jeszcze posiadzenia pojednawczego , to pierwszy termin to jest własnie posiedzenie pojednawcze, trwa 10-15 minut. Sąd pyta czy nie zmieniłas decyzji , czy podtrzymujesz pozew, i czy jestes pewna swojej decyzji. Potem wyznacza dopiero termin rozprawy.

Jak zobaczy jakieś większe wątpliwości co do chęci rozejścia się może sprawę zawiesić na jakis czas lub bez określenia czasu i żeby sprawa mogła się toczyc trzeba będzie np. za trzy miesiące wnieść o odwieszenie sprawy.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując