Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Australia :)
Wątek: Australia :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-08-30, 14:21   #15
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Dot.: Australia :)

Konfituro,
jeśli chcecie wyjechać to nie macie nic do stracenia nie znam nikogo komu by się nie udało. Słyszałam za to o ludziach, których sytuacja była naprawdę nie do pozazdroszczenia, a wyjazd do Australii odmienił ich życie. Dobrze jeśli macie tu kogoś znajomego, kto odbierze z lotniska, załatwi jakieś lokum i pomoże przez pierwszych parę tygodni, ale jeśli nawet nie znacie nikogo to można sobie poradzić - tylko będzie trochę trudniej. Agentów emigracyjnych nie polecam, mało Polaków ma z nimi dobre doświadczenia. W jaki rejon Australii zamierzacie się przenieść?

Smarcoolo,
nie wiem niestety zbyt wiele o Perth ale generalnie nie ma problemów z pracą, jeśli tylko masz chęci to coś znajdziesz (bezrobocie to około 3%, więc nie ma się co dziwić) to czy będziesz mogła kontynuować to zależy od szkoły i czy uznają Ci rok, który zaliczyłaś w Polsce czy nie. Większość kursów zaczyna się w styczniu i w czerwcu (tak jest w Melbourne - nie jestem pewna czy w całej Australii), tylko niektóre w październiku, więc lepiej poszukaj interesującej Cię szkoły wcześniej i zorientuj się kiedy mają nabór nowych studentów. No i musisz mieć IELTS zaliczony na odpowiednią ocenę (każdy uniwerek ma inne wymagania)
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując