Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jakie studia są przyszłościowe?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-23, 22:03   #19
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Jakie studia są przyszłościowe?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Filologię angielską czy germańską uważasz za przyszłościowe kierunki? To też są kierunki, po których można coś mieć, jeśli jest się aktywnym poza uczelnią w trakcie studiów i ta aktywność nie sprowadza się tylko do korepetycji na czarno dla gimnazjalistów. Jeśli naszym głównym atutem ma być biegła znajomość angielskiego, to lepiej zainwestować w porządny kurs + certyfikaty, a do tego robić inne studia, choćby ekonomiczne.

Język - oczywiście, że jest w cenie, tylko że wiele osób idących na filologię myśli, że idzie na zaawansowany kurs językowy, co nie jest prawdą. Żeby ktoś się nadawał na filologię obcą, to poza znajomością języka musi być zainteresowany kulturą i historią danego kraju i to nie na zasadzie, że czytał Harry`ego Pottera czy Opowieści z Narni . Absolwentów tych rzadkich filologii też nie jest aż tak mało, by mogli 5 lat tylko błogo studiować, co np. jest możliwe w przypadku medycyny albo pielęgniarstwa, gdzie nikt od Ciebie nie wymaga, byś w trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe, udzielała się na dziesiątkach wolontariatów czy bezpłatnych staży.
1. Tak, jak dobrze się rozegra sprawę, to i na tym można się dorobić.
2. Idąc na filologię nie musisz znać języka- sama idę na iberystykę, a po portugalsku nie znam ani słowa, tylko z hiszpańskiego mam jakieś podstawy.
3. Nie słyszałam jeszcze, by ktoś po np. sinologii był bezrobotny


Autorko, ode mnie tyle- idź na co chcesz, jak będziesz dobra to sobie poradzisz i znajdziesz pracę
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując