Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-20, 07:28   #3524
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez busch Pokaż wiadomość
Nie jest powiedziane że na pewno po tabletkach libido się nie poprawi. Każdy organizm reaguje inaczej, być może Tobie będzie lepiej na jakiejś innej dawce lub innym zestawie hormonów - niestety nuvaring jest tylko jeden, więc nie ma w tej kwestii alternatyw
Jestem absolutnie przekonana, że libido na tabletkach NA PEWNO się nie poprawi!!! NR ma najniższą dawkę z hormonalnych środków antykoncepcyjnych i działa miejscowo. To wszystko powoduje, że jeśli na NR libido jest niskie to TYM BARDZIEJ niskie będzie na tabletkach. Takie czy inne środki hormonalne mogą u różnych osób różnie działać np. na nudności czy bóle brzucha, ale libido zabijają. Nie ma opcji by przy NR nie mieć libido, a mieć je na tabletkach. RastaGirl89: nie łykaj tabletek. Libido nie wzrośnie a tylko zepsujesz sobie wątrobę! Miałam ten sam dylemat i przerabiałam to: 3 lata tabsy Yasmine, potem 1 rok Qlaira (zmiana bo zawierały mniejszą dawkę hormonów), potem 2 lata NR (jeszcze mniejsza dawka). I nawet gin powiedział, że jeśli libido nadal kuleje, to wszelkie hormony odpadają i to nie zależy od organizmu. Trzy m-ce temu odstawiłam NR i założyłam miedzianą spiralę. I już czuję wzrost libido

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
I podstawowe pytanie: jak mam odstawic nuva? W piątek mam go wyjąc, wiec po prostu wyjac, czekac na krwawienie z odstawienia i odtad uzywac prezerwatyw? Czy prezerwatyw muszę używac juz w przerwie na krwawienie? W ulotce napisane jest, że nuva mozna odstawic w każdej chwili, ale przecież wystarczą ponad 3 h poza organizmem i może byc ryzyko ciąży, więc jak to jest?
Ja odstawiając NR uznałam, że chroni podczas przerwy tylko wtedy, gdy po niej założymy nowy krążek (tak rozumiem ulotkę). Dlatego wyjęłam NR w terminie i stosowałam prezerwatywy już podczas przerwy.

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez hell_girl Pokaż wiadomość
szczerze powiedziawszy- po tabletkach miałam gorsze libido niż podczas stosowania NR, lecz, wiadomo- pewnie wszystko zależy od organizmu. Jeśli chodzi o wspomniane zaniechanie używania krazka- po prostu go wyjmij po 21 dniach jak zwykle, i już nie zakładaj nowego. Moim zdaniem podczas przerwy nie ma potrzeby stosowania dodatkowo gumek. Dopiero po miesiączce, jak już go nie zalozysz.
Powtórzę to, co napisałam wcześniej:
1) to, że po po tabletkach miałaś gorsze libido niż podczas stosowania NR, nie zależało od twojego organizmu.Tak będzie mieć każda kobieta.
2) moim zdaniem podczas przerwy jest potrzeba stosowania gumek. Zabezpieczenie działa podczas przerwy tylko wtedy gdy po niej założysz nowy krążek.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2013-08-20 o 07:25
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora