Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Podwyżka w pracy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-12, 18:56   #15
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Wątpliwa Podwyżka - co robić

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Poradźcie co zrobić, bo naprawdę nie mam pomysłu.

Pracuję na stanowisku specjalistycznym, projektowym - od jakości mojej pracy zależy w dużej mierze czy firma zarobi pieniądze czy nie. Przychodząc do firmy otrzymałam wynagrodzenie stałe, które wraz z bonusem na koniec roku miało dać mi podobny poziom jaki miałam w poprzedniej firmie (nie jak w poprzedniej zależne od sukcesu projektu). Każdy projekt do tej pory nad którym pracowałam zakończył się sukcesem.

Skądinąd wiem, że osoba, która pracuje na stanowisku administracyjno-finansowym w firmie ma pensję wyższą ode mnie. Za doskonałe wyniki w pracy dowiedziałam się że od przyszłego roku (połowa) mam dostać podwyżkę, która... UWAGA - uplasuje mnie na tym samym poziomie finansowym co wyżej wspomniana osoba. Dodam, że standard pracy i zaangażowanie osoby admin.-finansowej są ... mocno średnie.

Poradźcie co zrobić? Przykro mi o ironio, że podwyżka którą dostanę będzie mało motywująca dla mnie - uzyskanie dla mnie tego samego poziomu finansowego co osoba, której jakość pracy jest wątpliwa, a której praca nie jest aż tak kluczowa dla firmy jest dla mnie mało motywująca. Z drugiej strony w rozmowie nie mogę dać znać że wiem ile tamta osoba zarabia, bo są to informacje poufne.

Proszę poradźcie co zrobić...

OK spróbuję na temat.

Wydaje mi się, że jedyną sensowną drogą jest poproszenie o rozmowę bezpośredniego zwierzchnika i wyłuszczenia mu dokładnie tego (uargumentuj to dobrze, zwłaszcza zarobkami firmy dzięki Tobie). Macie tam widełki płacowe, grupy zaszeregowania?

Argument o zarobkach tego kogoś tam niekoniecznie jest trafny bo być może ma ona np. dłuższy staż pracy. Nie do Ciebie należy też ocena jej wyników ani znaczenia dla firmy.

I koniecznie zrób to teraz, niebawem bo teraz robi się (właściwie się już zrobiło) budżety i niebawem będzie ocena roczna. Zdecydowanie powinnaś poruszyć temat, jednak miej świadomość że podwyżki powyżej 10-15 % należą do rzadkości, chyba, że przy MEGA awansie.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-12-12 o 18:57
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując