Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niespokojna po MMR ...???
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 11:48   #8
ivonkaG
Raczkowanie
 
Avatar ivonkaG
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 35
Dot.: Niespokojna po MMR ...???

CYTAT : na każdej wizycie lekarz powinien informować o możliwych skutkach i ich przeciwdziałaniu oraz kiedy należy się zgłosić po interwencję.
Oczywiście,że POWINIEN,ale oni tego nie robią no bo która mama wiedząc o skutkach ubocznych zdecydowałaby się zapodać te chemikalia dzidziusiowi?
Tak zgodzę się z tym,że niektórym dzieciom prawie nic nie jest,ale większości tak- jak nie odrazu to potem,nawet kilka kilkanascie miesięcy później a wtedy już żadna mama nie zorientuje się ,że to od tego -szczepionki.
Ja poprostu przestrzegam,a co zrobi mama to jej wola i jej dziecko.Chce to zagłębi się w temat,poczyta,poogląda i zadecyduje.Ja nikogo nie namawiam do nieszczepienia,ja chcę by rodzice mieli ŚWIADOMOŚĆ TAKIEJ DECYZJI.
Dałabym przed zaszczepieniem i poproszeniem mnie jako rodzica o podpis,że wyrażam zgodę na szczepienie taki formularz do podpisania lekarzowi najpierw :

Lekarska gwarancja bezpieczeństwa szczepień
Ja, niżej podpisany/a doktor medycyny (imię i nazwisko) …………………………………………………………….. ...…………
Uprawniowy do praktykowania medycyny w …………......………….
Numer prawa do wykonywania zawodu ………………………………
Rodzaj i stopień specjalizacji …………………….....…………………
niniejszym oświadczam, że posiadam dobrą znajomość zarówno wszelkiego ryzyka, jak i korzyści płynących z leków, jakie przepisuję i aplikuję moim pacjentom.
W przypadku (imię i nazwisko pacjenta) …………….................... ............……………., lat …………., którego zbadałem, uważam, że instnieją pewne czynniki ryzyka, uzasadniające szczepienia, które niniejszym zalecam:
Czynnik ryzyka _________________________ _______________
Szczepienie _________________________ __________________
Czynnik ryzyka _________________________ _______________
Szczepienie _________________________ __________________
Czynnik ryzyka _________________________ _______________
Szczepienie _________________________ __________________
Będąc świadomy/a, że szczepionki mogą zawierać następujące substancje chemiczne i biologiczne:
* wodorotlenek glinu
* fosforan glinu
* siarczan amonu
* amforecytyna B
* tkanki zwierzące: mózgu królika, embrionów kurzych, nerek psich i/lub małpich, krew świńska, krew końska,
* białka jaj kurzych i kaczych
* surowicza albumina wołowa
* płodowa surowica cielęca
* hydrolizat kazeiny z trzustki wieprzowej
* pozostałości białek MRC5
* linia komórkowa VERO, z tkanki nabłonkowej nerek małpy
* krwinki czerwone z krwi owczej
* beta-propiolakton
* formaldehyd
* formalina
* żelatyna
* hydrolizowana żelatyna
* glicerol
* ludzkie komórki diploidalne pochodzące z abortowanych płodów
* tiomersal/metriolat
* glutaminian monosodowy (MSG)
* neomycyna
* siarczan neomycyny
* czerwień fenolowa
* 2-Fenoksyetanol
* dwufosforan potasu
* monofosforan potasu
* polimyksyna B
* polisorbat 20
* polisorbat 80
* sorbitol
* fosforan tributylu
niniejszym deklaruję, że wyżej wymienione substancje, po podaniu ich pacjentowi drogą iniekcji, nie stanowią żadnego zagrożenia dla jego zdrowia i życia. Oświadczam też, że zapoznałem/łam się z badaniami przeciwnymi, np. o tym, że tiomersal (związek zawierający rtęć), może wywoływać poważne uszkodzenia neurologiczne oraz immunologiczne, i stwierdzam, że raporty te nie są wiarygodne.
Wiem, że niektóre szczepionki okazały się być zanieczyszczone wirusem SV40, który jest przez niektórych badaczy wiązany przyczynowo z występowaniem chłoniaka nieziarniczego i międzybłoniaków u ludzi jak również u zwierząt doświadczalnych. Niniejszym gwarantuję, że szczepionki, których używam w mojej praktyce, nie zawierają SV40 lub innych żywych wirusów.
Gwarantuję też, że szczepionki, które rekomenduję pacjentowi (imię i nazwisko) ………………………………………………, nie zawierają żadnych tkanek/komórek abortowanych płodów ludzkich.
Celem zabezpieczenia zdrowia mojego pacjenta, podjąłem/podjęłam odpowiednie kroki, aby zagwarantować, że szczepionki, których używam, nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji.
Podjęte starania: _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ _________________________ __________
Osobiście przestudiowałem/łam raporty zawarte w bazie danych niepożądanych odczynów poszczepiennych VAERS i oświadczam, że zgodnie z moją zawodową opinią, podanie zalecanych przeze mnie szczepionek dzieciom w wieku poniżej 5 roku życia jest bezpieczne.
Miejscowość, data ………...................... ................………………..
Podpis lekarza ………………................... .................……………..

Jak dotąd, 100% lekarzy, którym przedstawiono ten formularz, odmówiło złożenia podpisu.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Proszę także przejrzeć Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie NOP,niepożądanych odczynów poszczepiennych ,tu ono jest : http://www.stopnop.pl/prawo/22-rozpo...-rozpoznawania
ivonkaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując