Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 03:13   #42
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez madzia1251 Pokaż wiadomość
mi jako studentce najbardziej chyba rzuca się w oczy moda na studiowanie. po 3 latach studiów zostało nas połowa początkowej grupy, bo reszta zwyczajnie poodpadała. ani im się na zajęcia nie chciało chodzić, ani uczyć na kolokwia. i potem przychodzi taki jeden i drugi przed egzaminem/kolokwium i licytują się, który się mniej uczył, któremu się bardziej nie chciało i który jest na większym kacu. bardzo mnie to denerwuje. tak samo jak moda na "jestę hipisterę" ale o tym już wszystko zostało powiedziane
Czyli de facto który jest bardziej głupi i leniwy :/
Śmieszne dla mnie jest to, że takie osoby jeszcze są dumne ze swoich "osiągnięć"... no normalnie dla mnie to przecież zupełnie tak samo, jakbym chwaliła się, że przeleciało mnie całe miasto i już z każdym to robiłam... niby można to podciągnąć pod jakiś dziwny achievement, ale żadna normalna osoba przecież tak nie robi?
No, poza tą panią: http://powiedzialem.pl/lifetyle/100-...czyzn-vs-ania/
ale dla mnie to ewidentnie nie jest normalne

Cytat:
Napisane przez Madziaq Pokaż wiadomość
Ja z przykrością zaobserwowałam "modę" na jawne krytykowanie innych w Internecie. Kiedyś tzw. hejtowanie odbywało się anonimowo. Dziś ludzie na wielu portalach pod opiniami podpisują się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Aż czasem trudno uwierzyć, że można się tak odnosić do drugiej osoby. Niby jest taka moda na bycie odmiennym, ale mi się wydaje, że znaczna większość osób jest przeciw jakimś innościom. Wystarczy zobaczyć jakie agresywne komentarze pojawiają się na portalach typu kwejk, gdy poruszy się temat wiary, orientacji seksualnej, poglądów politycznych, a nawet rodzaju muzyki, ubioru, budowy ciała, cech charakteru. W Internecie zawsze było dużo krytyki, ale nie przypominam sobie aż takiej fali nienawiści. Wydaje mi się, że teraz jest moda na to kto komu bardziej dokopie i ma bardziej gdzieś uczucia drugiej osoby.
Super komentarz, zgadzam się ze wszystkim! Brawka

Też odniosłam takie wrażenie, ale przede wszystkim razi mnie brak szacunku dla cudzych poglądów, których w dodatku najczęściej krytykanci nawet nie rozumieją...

Przykładowo "moda" na wegetarianizm.
Jak ktoś je mięso, to dla internetowego wegetarianina jest be, bo:
- ma w odwłoku cierpienie zwierząt
- jest głupi, skoro nie wie, że mięso jest trujące.

Jak ktoś jest wege, to dla internetowego mięsożercy jest be, bo:
- "marchewki też cierpią"
- jest głupi, bo przecież ma niedobory białka, skoro nie je mięsa

Trudno o wyważone opinie. Jak dla mnie obie strony mają trochę racji, ale... w tych kwestiach, które w internetowych kłótniach w ogóle nie są poruszane! Jest tylko takie "jechanie komuś po bandzie" dla zasady, ot tyle, by przyczepić się do kogoś, bo jest inny. I w takiej "dyskusji" jest dokładnie ZERO chęci zrozumienia odmiennego stanowiska, co z góry skazuje ją na porażkę...

Tak więc moim zdaniem jest moda na bezsensowne kłótnie w Internecie oraz moda na nazywanie "dyskusją" podejścia pt. "gadaj zdrów te swoje srenty argumenty, do mnie i tak nic nie dotrze, bo jestem mądrzejszy"
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując