Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze 6-latki w szkole-obawy, opinie, sugestie, rady
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-12, 12:32   #63
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Nasze 6-latki w szkole-obawy, opinie, sugestie, rady

Cytat:
Napisane przez martorka Pokaż wiadomość
Srednio chce chodzic do szkoly, jest strasznym wrazliwcem (pani zauwazyla to juz 1 dnia).
Wczoraj plakal po w-fie, ze przegrali, a byly jakies zwykle zabawy, albo ze dostal 5 a nie 6... Nie wiem jak z nim rozmawiac, jak tlumaczyc... Macie jakies rady?


Nasza pani mowi, ze dzieci 6 letnie nie odbiegaja od 7. wiem to po swoim synku, umie czytac plynnie, i pisze tez juz prawie wszystkie litery


Z tymi elementarzami to nie wiem co jest, ale u nas sa 2. Jeden ten panstwowy i drugi z nowej ery (caly zestaw z cwiczeniami). Jak dla mnie to te wszystkie ksiazki niewiele sie roznia od tych z zerowki. Wiecej tylko cwiczen dotakiego typowego pisania.
zaskakujesz mnie
6 latek potrafiacy plynnie czytac?i znajacy wszystkie litery?
ale ze jak - 2 podreczniki? i za ta nowa ere placiliscie sami z wlasnej kieszeni te 200/300zl?


co do synka - byc moze wrazliwiec, nie wiem, nie widzialam, nie slyszalam go na zywo ale rzucila mi sie w oczy jedna rzecz, mianowicie powod placzu wrazliwiec plakalby jakby zobaczyl zdechlego ptaszka na trawie przed szkola byc moze sie myle ale po twoim wpisie wnioskuje ze twoj syn ma problem z tym ze nagle okazalo sie ze nie jest wcale NAJlepszy
bron boze nie twierdze ze zostal wychowany w przekonany ze jest "NAJ" we wszystkim ale moze tu jest pies pogrzebany? moze synek nie moze sie pogodzic z tym ze do tej pory wszyscy za wszystko go chwalili a tu nagle takie zderzenie z szara rzeczywistoscia...
tlumacz mu ze nie zawsze musi byc we wszystkim najlepszy. i ze jeszcze nie raz i nie dwa dostanie i 5 ale i 1, jeszcze nie raz i nie dwa przegra jakies zawody itd. a moze rozmowa z psychologiem szkolnym?

mamy u nas takiego jednego chlopca, 5 klasa s.p.(!), tez taki "wrazliwiec". ostatnio jak na j. polskim dostal 4 z wiersza to stwierdzil ze sie powiesi zawsze musi byc naj, we wszystkim... Szkoda dzieciaka
kiedys (w 2 badz 3 klasie) postawilam dziewczynce za cos 4. Boze, jak zaczela ryczec to malo zawalu nie dostalam! dlaczego? - "bo mama bedzie zla za czworke"!

chociazby ze wzgledu na powyzsza sytuacje (mam na mysli martorke) jestem absolutnie przeciwna stawianiu 6 na lewo i prawo! jesli zasluzyl (czyli jeo wiedza i umiejetnosci wykraczaja poza zakres danej klasy ) to jak najbardziej ale zawsze musi to byc wyjasnione dzieciom!
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując