Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nierówność?
Wątek: Nierówność?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-15, 00:15   #11
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nierówność?

Cytat:
Napisane przez aotyou Pokaż wiadomość
Może ten wątek spotka się z brakiem akceptacji, ale jestem ciekawa Waszej opinii.

Mam siostrę w podstawówce, a ja jestem na studiach. Rodzice planują kupić dla mnie w większym mieście mieszkanie. Jestem baaardzo wdzięczna i dziękuję im za to, no ale jakoś zaczęłam dostrzegać nierówność w majątku jeżeli chodzi o mnie, a o nią.
Po pierwsze właściwie nie będzie mnie w akcie własności, więc tak naprawdę nie będę mówić o tym, że mieszkanie jest dla mnie, bo może być tak, że je albo kiedyś sprzedadzą i pieniądze podzielą, albo siostra pójdzie na studia i będą chcieli przekazać mieszkanie jej, a jeśli nie, to powiedzieli, że kupią drugie dla niej w przyszłości.

No i siostrę zaczęli strasznie rozpieszczać, plecaki za 400 zł, buty za 600, rowery, hulajnoga elektryczna, iphone, zegarki i naprawdę wszystko z wyższej półki.
Nie chcę teraz wyjść na rozpieszczoną, ale jeśliby wymazać mieszkanie, to siostra naprawdę ma wszystko co tylko chce. Powiedzmy - jadą na zakupy i siostra bierze buty za 600 zl, kurtkę za 400, plecak. Ja jestem na studiach i proszę o więcej pieniędzy na ubrania - mama pisze "masz tu 500 zł, kup sobie". A przecież mieszkanie nie musi być dla mnie, będzie własnością rodziców i albo jak dorośnie będzie kolej na nią, albo kupią jej drugie na 100%, więc teraz widzę trochę brak sprawiedliwości. Czy moze jestem niewdzieczna i zle to odbieram?
Prosta kalkulacja - mieszkanie w wielkim mieście to półtorej tysiąca (i to takie naprawdę tanie) miesięcznie.

Plus twoje utrzymanie. Ty też możesz sobie dorobić, siostra nie.

Naprawdę, ona dostaje tych prezentów że 3 tysiące miesięcznie, że tak Cię to boli?

Poza tym sorry, ale pierwszy raz słyszę, żeby komuś było smutno, bo on dostaje 500zł na ubrania i darmowe mieszkanie, a siostra 600zł na kurtkę olaboga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując