Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Apple
Wątek: Apple
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-30, 19:45   #33
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Apple

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość

KotVanGot - od początku masz Apple czy przesiadłaś się z PC/lapka z Windows/Linux? Jeśli zmiana, to jak, lepiej, gorzej, brakuje ci czegoś z poprzedniego systemu?
od początku to raczej się nie da bo jak nie zarabiałam to nie było mnie stać a rodzice tez chętni nie byli żeby sponsorować maczka ale w koncu kupiłam sobie i używam go już 3 lata i jestem zadowolona. Wcześniej byłam uzytkowniczką windowsa z braku realnej alternatywy jeśli chodzi o pewne aplikacje - po prostu na linuksa ich jeszcze nie było, no i równolegle linuksa.
OS X to tak naprawdę bliski kuzyn linuksa, a design środowiska jest podobny trochę do gnome więc jeśli ktoś na tym pracował to łatwo się odnajdzie.
Jestem zdania, że nie ma co reagować na teksty typu, że na macu nie chodzi większość gier i programów, bo po pierwsze to może nie chodzą dokładnie te same rzeczy ale są analogiczne, po drugie można zainstalować programik który symuluje środowisko windowsowe i mozna odpalać windowsowe programy na OS X, a po trzecie wreszcie, jak bardzo trzeba, można zainstalować na macu po prostu windowsa jako drugi system operacyjny i używać na zmianę z OS X.

Niczego mi nie brakuje z windowsa, z linuksa też nie (patrz powyżej) szczerze mówiąc, widze same zalety (no oprócz ceny):
- system się nie zwiesza non stop, nie muszę go przeinstalowywać bo komp słabo działa, bo taka sytuacja po prostu nie ma miejsca
- środowisko jest przyjazne, łatwo się przestawić
- poszczególne wersje OS X nie różnią się między sobą aż tak bardzo jak potrafią się różnić windowsy (np xp i vista)
- sam macbook jest ładnie zaprojektowany - dla mnie to też zaleta
- jest świetnym sprzętem dla muzyków i grafików ale także dosyć fajny w takim codziennym uzytkowaniu
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując