Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dzieciak, który zagraża bezpieczeństwu ludzi
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-11-10, 13:56   #14
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Dzieciak, który zagraża bezpieczeństwu ludzi

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Myślałam, żeby zgłosić to na policję, ale anonimowo. Ja się boję zarówno o siebie, jak i jego rodziców. Chciałabym napisać list na policję, ale anonimowo i nie wiem, na policję w jego mieście, czy w moim?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie uznaję anonimowego załatwiania takich spraw, poza tym anonimowy list może po prostu skończyć w koszu na śmieci. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby załatwienie tego od razu jak powtórzy się taka sytuacja. W mojej ocenie chłopak jak najbardziej wypełnia znamiona gróźb karalnych, ma skończone 17 lat, więc nie ma żadnych ograniczeń, żeby odpowiadać przed sądem.
Jeśli jednak nie chcesz, żeby rodzina się dowiedziała, że to Ty stoisz za poinformowaniem policji, umów się na spotkanie z jego dzielnicowym. Na zwykłą rozmowę, bez zawiadamiania o przestępstwie. Opowiedz mu jaka jest sytuacja. Jeśli jest konkretny, może coś zdziałać.
Nie daj się wmanewrować w żadne rozmowy. Jak rozumiem wymagają tego od Ciebie z racji studiów? To nie jest sprawa dla studentki Trzeba mieć większą wiedzę i sporo doświadczenia, żeby się angażować w takie sprawy. Prędzej zaszkodzisz niż pomożesz. Rodzinie powiedz, że to sprawa dla specjalisty zajmującego się na co dzień takimi osobami, a poza tym nie pracuje się z członkami rodziny, bo nie zachowuje się obiektywizmu i odpowiedniego dystansu. To nieetyczne.
__________________

Edytowane przez mellitus
Czas edycji: 2017-11-10 o 14:03
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora