Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-31, 19:01   #63
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Jak zarobilam pierwsze duze pieniadze (ok.10tys zl), to zastanawiam sie 5x na co je przeznacze i uwierzcie, ze prawie 100% wkladam na lokaty i konta oszczednosciowe, na wydatki przeznaczylam tylko ok. 500zl. Strasznie mi szkoda WLASNYCH pieniedzy. Te, ktore dostaje, wydaje lekka reka na kolejne kosmetyki, ubrania.
Ja bym pewnie postąpiła z większą kasą tak jak ty Poszukałabym dobrej lokaty i zaoszczędziła pieniądze na jakiś większy przemyślany cel. Tak zresztą robię z nadprogramową kasą - premie czy nagrody często w całości idą na konto oszczędnościowe. Czasem tylko część przeznaczę na jakiś flakon perfum, ale to przemyślany zakup, który czeka na taki zastrzyk gotówki
Pieniądze zarobione i otrzymane wydaję tak samo, a wręcz łatwiej swoje, bo z nich nikt mnie nie rozliczy Dopóki wystarcza mi pensji na codzienne życie, to nadwyżek pieniędzy nie trwonię na głupoty, jeśli już to oszczędzam na jakiś większy zakup czy na wakacje. Perspektywicznie oszczędzam na duuży remont, na który potrzebuję sporo kasy, jeśli miałabym uniknąć prowizorki i niedoróbek. Musi być tak jak chcę z drewnianą podłogą i wymarzonymi lampami, albo wcale się za to nie zabieram...
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora