Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-24, 12:54   #69
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
Mam takie same przemyślenia jak założycielka wątku. Mimo iż jestem młodą osobą (23 lata), zdążyłam się już "przejeść" nadmiernym konsumpcjonizmem. Po trosze z ekologii, po trosze z tego że też miałam zagracone mieszkanie różnymi niepotrzebnymi rzeczami które wiecznie trzeba było ogarniać, układać, sprzątać żeby nie zginąć, co bardzo mnie frustrowało bo zdawałam sobie sprawę, że rzeczy materialne panują nad moim życiem, zabierają mi mnóstwo czasu który powinien być spożytkowany w zupełnie inny sposób. I co jest najlepsze-od czasu jak postanowiłam, że znacznie ograniczam zakupy i robię je z głową, bardzo mało rzeczy jest w stanie mi się spodobać, nie jak kiedyś że wszystko było ciekawe, teraz w większości widzę badziewie a już na pewno nic na tyle wartościowego, żeby to składować w domu. Mogę spokojnie obejść całą Arkadię i niczego nie zapragnę serio I naprawdę nikomu nic nie zazdroszczę, że coś ma a ja nie-w ogóle mnie to nie interesuje. A kiedyś muszę się przyznać było inaczej
Brawo!!!Widać postanowienie, które wprowadzasz w życie ma jakiś sens
Podoba mi się to, naprawdę.
Ja już od dawna nie oglądam tv. W zasadzie odkąd mam komputer, to tv może nie istnieć. Jest kilka programów, które lubię oglądać...
Ale jak pomyślę o tych reklamach, które robią ludziom wodę z mózgów...
Nie powiem, też byłam pod ich wpływem i chciałam mieć, mieć, mieć...
Coś kupiłam, na coś innego nie było mnie stać...no błędne koło.
A teraz też przejdę po galerii i więcej jak połowa rzeczy dla mnie to badziew chiński. Ostatnio kupiłam sobie 3 koszulki i co? Mają po około miesiąc, a są w takim stanie jakbym je miała kilka lat.
Ostatnio założyłam koszulkę z Tesco. Pomimo, że ma ponad 3 lata, to wygląda jak nówka...
Niestety ja już się nie zachwycam zakupami w galeriach. Owszem lubię przejść, popatrzeć. Często coś mi się spodoba, ale zdecydowanie częściej wychodzę z pustymi rękoma i z uśmiechem, że nie wydałam niepotrzebnie pieniędzy.
Często zatrzymuję się koło jubilera, bo jako kobieta lubię popatrzeć i czasem pożeram wzrokiem to wszystko.
Chciałam kiedyś być elegancką kobietką. Mieć dodatki do każdego stroju...
Ale ja bym ciągle musiała coś kupować i stale byłoby mi mało.
Na co dzień noszę, tylko obrączkę- też jest można by rzec- minimalistyczna. Najprostsza, klasyczna, złota, bez oczek, diamencików i wzorków, gładka.
I do tego zegarek, co prawda dostałam go w prezencie i tak na dwa razy mi odpowiada, ale noszę. Dopóki będzie działał. Ale mam już upatrzony zegarek, który będzie pełnił swoją funkcję doskonale.
Od święta zakładam tylko pierścionek zaręczynowy.
Zamiast kupować 3 pary butów...kupuję jedne, ale porządne, które kosztują tyle, co tamte 3. Ale wiem, że mi posłużą, a nie tamte, co wyglądają jak- patrz na mnie, nie rusz mnie
Powoli i stopniowo staram się selekcjonować przydatne mi rzeczy i nie kupować pod wpływem impulsu.
Szczerze mówiąc, to osoby o takim podejściu do życia nie mają łatwo.
Bo społeczeństwo nasze jest zachłyśnięte konsumpcjonizmem i większość gdzieś goni, biegnie, szuka, chce mieć, musi mieć.
Pamiętam sytuację przed zeszłorocznymi świętami- noc wyprzedaży zabawek w Tesco. Zapomnieliśmy z mężem o pieczywie i mówię skoczymy, może coś jeszcze mają. O tej promocji nie wiedziałam. Wchodzimy, a tam ludź na ludziu
Jak w filmach...przedświąteczna gorączka...Śmiać nam się chciało strasznie Kompletnie mnie to nie rusza. Od jakiegoś czasu staramy się nie kupować zabawek w tym przedświątecznym okresie.
Mamy na zakupy cały rok. Chodzi mi o zabawki dla dzieci. Co miesiąc odkładam sobie jakąś drobną kwotę i koło wakacji, gdzie wszystko najtańsze kupujemy. I czasem mam nie tylko prezent na gwiazdkę, ale przy okazji już imieninki czy urodzinki czasem z głowy. Za tą samą kwotę, którą bym wydała na jedną okazję, okazje już są 3 zaklepane.
Każdy minimalizm rozumie inaczej i inaczej wprowadza w swoje życie.
Nie wszyscy to zrozumieją
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora