Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 20:45   #98
Deserted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;40771750]No tak, tylko wychodzi na to, że minimalizm w tym ujęciu to po prostu normalność. [/QUOTE]

To ogólnie nie popierasz idei minimalizmu. Święta w rodzinie odbywają się często tak, że zastawia się cały stół jedzeniem, a po paru dniach się je wyrzuca. Trzeba pokazać, że jest dużo Żeby po świętach narzekać, bo w lodówce nie ma już miejsca.. można robić mniejsze porcje, prawda ? Normalnością nie jest to, że nie posiada się samochodu, konta na Facebooku itd.Z minimalizmem jest ciężko, gdyby tak stosować się do wszystkiego co wypisują na blogach to można zacząć wyrywać włosy z głowy. To jest trochę jak z sadomasochizmem, odmawiasz sobie tylu rzeczy, czujesz ten brak ale sprawia ci to radość.
Samochód na pewno sobie kupię, dlaczego mam odmawiać sobie wszystkiego ? Żyć bez portali społecznościowych można ale samochód oznacza niezależność. Szczególnie jak się mieszka w małej miejscowości.
Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi o takie podejście do tematu: nie zbieramy. Wiadomo,każdy jest indiwidualnością i jeśli ktoś jest np. maniakiem filmów i kolekcjonuje je to też jest ok. Gdyby je wyrzucił to odczuwałby,że cos ważnego traci, a nie chodzi o rozłąkę z ważnymi rzeczami a ze zbędnymi,czyli jakby jeszcze do tego zbierał kapsle,puste butelki po wodzie, porcelane itd
Ja ostatnio zdałam sobie sprawe,że to nie nie tylko kupno nowego produktu samego w sobie,ale dodatkowe opakowania,w które zostało zapakowane jak ruska laleczka "na cebulkę" . O ile coś jest delikatne i kruche to jestem w stanie zrozumiec,ale teraz praktycznie wszystko jest tak pakowane. Ile to jest śmieci
Ja osobiście polecam ten blog. Autor jest kobietą i lepiej rozumie niektóre sprawy, które u mężczyzn na blogach nie są poruszane
Mam w domu tyle plastikowych reklamówek i papierowych torebek, które trzymam tylko po to aby później przeznaczyć je na recykling
Deserted jest offline Zgłoś do moderatora