Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - PORADA - kamienie do biżuterii
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-16, 22:57   #18
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 725
Dot.: PORADA - kamienie do biżuterii

Poppy (biżuteria wire-wrapping) kiedyś pisała, że potrafi robić jednego kolczyka nawet dzień, jak nie dłużej.

A swoją drogą- czemu dziewczyny miałyby się tak nie cenić, biorąc pod uwagę fakt, że prowadząc własną działalność gospodarczą z tych 30zł/h muszą zapłacić podatki, ZUS i inne opłaty, a jeszcze przydałoby się zarobić na utrzymanie rodziny.

Diamentowy- wydaje mi się, że nie rozumiesz trochę idei tworzenia biżuterii własnoręcznie i całej tej osnowy wokół tego. Dla niektórych na tym forum to nie jest hobby (oby tylko zwróciło się za materiały), ale praca- na pełen etat! Trzeba wliczyć jeszcze koszty materiałów (dosyć drogie srebro, unikatowe minerały, które też tanie nie są). Weź pod uwagę, że apart wypuszcza na sezon parę modeli kolczyków, które są robione w dziesiątkach, jak nie setkach egzemplarzy, natomiast kupując biżuterię art-clay czy wire-wrapping płacisz też za unikatowość tego, za wzór, który się nie powtórzy i jest jedyny w swoim rodzaju.
No i jeszcze marża galerii, ewentualnie koszty utrzymania własnego sklepu internetowego czy strony...

Nie wiem jakich materiałów chcesz używać robiąc biżuterię. Kiedyś koleżanka poprosiła mnie o wykonanie kolczyków srebrnych dla jej siostry. Nic szczególnego: onyks, malachit, rurka srebrna, bigle zapinane, szpilki srebrne, jakieś przekładki. Siadłam i policzyłam jej co do grosza koszty materiałów- i byłbyś zdziwiony, że same materiały na JEDNĄ parę kolczyków kosztowały ok. 25zł- a przecież to nie były żadne skomplikowane wzory.

Oczywiście mówimy tu o biżuterii ze srebra, która faktycznie w galeriach internetowych jest droga, bo i materiały są drogie. Żadna z nas nie sprzedaje posrebrzaków za 300zł.

I wierz mi- dziewczyny mają klientów na taką drogą biżuterię.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując