Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-05-27, 17:51   #984
MauraPL
Raczkowanie

Dot.: blisko i głęboko osadzone małe oczy - makijaż

Cytat:
Napisane przez jamming Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie proszę.

Jutro wybieram się na wesele, chciałabym się jakoś ładnie pomalować ale zawsze mam problem z makijażem oczu. NIESTETY jestem posiadaczką chyba najgorszych do wykonania makijażu - oczu. Są głęboko i blisko siebie osadzone i małe. Zazwyczaj robiłam sobie kreskę eyelinerem mniej więcej od połowy oka, w wewnętrznym kąciku nakładałam jasnobeżowy cień a w zewnętrznych kącikach średni brąz - czyli tak jak zaleca większość makijażystek. Niestety nawet w takim makijażu wyglądam fatalnie i oczy wydają się jeszcze mniejsze Czy któraś z was wykonywała kiedyś makijaż takich oczu i może coś doradzić?

Jestem amatorką jeśli chodzi o makijaże wiec nie gwarantuje dobrej opowiedzi ale podzielę się swoją historia, moja siostra ma podobny problem- głęboko osadzone gdzie wewnętrze kąciki są jeszcze głębiej, natomiast ma duże oko. To co u niej się sprawdza to w najgłębszym zagłębieniu (wiem, masło maślane [emoji1]) używałam jasnego cienia, zewnętrzny kącik ciemniejszy cień- brąz, szarości. Wszystko matowe, później dobrej jakości żelowy eyeliner i wyraźna kreska z „ogonkiem”. Cienie należy ładnie rozbledowac. Zwróć uwage na jakość swoich cieni oraz pytanie czy nakładasz bazę przed? Dużo lepiej wyglada i lepiej się trzyma. Pamiętaj tez o pomalowaniu delikatnym cieniem dolnej powieki na wysokości rzęs oraz wytuszowaniu dolnych rzęs + dolna linie wodna pomaluj cielista kredka. Otworzy optycznie oko. Mysle ze na większe wyjście jak użyjesz dobrze kryjącego podkładu + nawet minimalna ilosc cieni i eyeliner to będzie strzał w dziesiątkę. Nie nakładaj dużo kolorów, ani ciemnych, ani tez satynowych. Pamiętaj o konkurowaniu twarzy.
Mysle ze po prostu patrzysz sceptycznie na siebie. Jeśli masz umiejętności w nakładaniu cieni i blendowaniu to bez problemu ale jeśli boisz się to lepiej postaw na pewniaki i 2-3 kolory które ładnie rozblendujesz na bazie i będzie super wyglądać. A próbowałaś np nakładać sztuczne rzęsy? Mysle ze taka delikatna wersja pomogłaby optycznie otworzyć oko.