Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Krem przeciwstarzeniowy czy przeciwtrądzikowy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-05-19, 20:46   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem przeciwstarzeniowy czy przeciwtrądzikowy?

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Lubię kupować na zapas, szczególnie jak są promocje.
Mam cerę tłustą, lubi mi wyskoczyć tu i ówdzie.
Postanowiłam sobie zobaczyć na skład kremów.
Jeden z nich ma w składzie SLS, drugi paraffinum liquidum.
Jak wyczytałam one mogą zatykać pory i sprzyjać trądzikowi.
Co to za krem, co ma SLS? To jest raczej bardzo nieprawdopodobne, bo jest to składnik używany raz że dość rzadko, a dwa że w produktach myjących, bo jest to detergent.



Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Jakie jeszcze składniki szkodzą skórze, szczególnie trądzikowej?
Mam 28 lat, chciałabym stosować krem przeciwstarzeniowy, ale one są gęste i zatykają mi pory.
Różne, bo to sprawa bardzo indywidualna. Mnie na przykład zapycha jedynie Isopropyl Myristate. Parafinę za to bardzo lubię w produktach myjących, są zresztą zdania, że wręcz pomaga ona na tym etapie pielęgnacji w oczyszczaniu porów.
Skoro masz cerę tłustą (o ile ją prawidłowo oceniasz, bo cera tłusta to nie jest taka, którą trzeba raz na dzień przypudrować, a wiele osób ma skłonność do wyolbrzymiania stopnia przetłuszczania swojej skóry), to raczej nie będą Ci służyć bogate formuły, a być może w ogóle żadne kremy. Dla takich osób są lżejsze formy kosmetyków np sera, emulsje, lotiony, żelowe tonery, ampułki.

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Kupuję kremy do cery trądzikowej, no bo mam ten trądzik i nie chce zniknąć. Jak tylko przesadzę z nabiałem albo słodyczami albo przetworzonymi to od razy wyskakują. Albo jak się spocę, albo jak mnie słońce za bardzo złapie.
Są kremy jednocześnie do cery trądzikowej i przeciw starzeniu?
Generalnie najbardziej skuteczne substancje aktywne przeciwtrądzikowe są jednocześnie najbardziej aktywnymi substancjami anti-age. Mam na myśli kwasy, retinoidy czy też choćby niacynamid, fermenty. Problemem w przypadku tłustej cery jest formuła kosmetyku i tutaj rzeczywiście spora część produktów anti-age odpadnie przez ich bogatą postać. Pozostają kosmetyki niekremowe, a tych jest coraz więcej na rynku.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-05-19 o 20:47
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując