Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-02-05, 18:18   #575
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
ja do tej pory nie sprzedałam i już się tym trochę załamuję, a mam wrażenie, że komisy w Wawie chcą przyjąć tylko markowe suknie i to z bieżącego sezonu (tak czytałam na ich stronach internetowych)... jest wystawiona na FB, vinted, olx i all - co jeszcze mogę zrobić? Na tę chwilę chcę za nią już tylko 450-500 i niżej nie zejdę...
Odpowiem, dlaczego nigdy nie kupiłabym sukni od osoby prywatnej na olx czy allegro - nie mylić z używaną suknią z komisu/wypożyczalni, bo taką jak najbardziej:
1. Powód najważniejszy - nie za bardzo wiem, jak miałaby wyglądać możliwość przymierzenia takiej sukni. Miałabym pojechać do czyjegoś domu i przebrać się w pokoju lub łazience? Czy ta osoba miałaby tak dużo luster jak jest w salonie, abym mogła obejrzeć się z każdej strony? Raczej nie. Poza tym sprawa kluczowa - suknie ślubne są trudne w mierzeniu, w salonie pomaga przy ubieraniu się zawsze pracownica, a ja absolutnie nie wyobrażam sobie, aby obca osoba-właścicielka sukni pomagała mi przy mierzeniu. Sama/z pomocą koleżanki/TŻ też bałabym się taką suknię mierzyć, bo łatwo ją niechcący uszkodzić. No i dalej - czułabym wielkie skrępowanie na samą myśl, że właścicielka sukni pewnie będzie mi się przyglądać i zachęcać mnie do kupna, i ze zwyczajnie głupio mi będzie podziękować. Całość tego punktu sprawia, że suknia kupowana od osoby prywatnej absolutnie dla mnie odpada. Czy Ty w ogłoszeniach piszesz coś o mierzeniu? Jaką formę oferujesz?
2. Suknie ślubne szyte są na wymiar, więc ciężko tak naprawdę kupić sukienkę po kimś.
3. Mając do wyboru komis a osobę prywatną, zawsze wybralabym komis - przede wszystkim przez powód nr 1, ale także przez to, że jeśli dana sukienka, którą wypatrzyłam w internecie, mi nie przypasuje, to będę miała do wyboru inne. Do osoby prywatnej jedzie się po jedną konkretną suknię.
4. Wiarygodność - jeśli kupię suknię od anonimowej osoby z olx i pęknie mi ona w szwie po przywiezieniu jej do domu, to nie będę miała zupełnie możlwiości roszczenia swoich praw - renomowany komis ma jednak jakieś standardy, możliwość reklamacji itp.

Wszytskie moje koleżanki chcące sprzedać suknię oddawały je do komisu właśnie przez wyżej wymienione powody.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując