Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-02-05, 18:47   #576
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Odpowiem, dlaczego nigdy nie kupiłabym sukni od osoby prywatnej na olx czy allegro - nie mylić z używaną suknią z komisu/wypożyczalni, bo taką jak najbardziej:
1. Powód najważniejszy - nie za bardzo wiem, jak miałaby wyglądać możliwość przymierzenia takiej sukni. Miałabym pojechać do czyjegoś domu i przebrać się w pokoju lub łazience? Czy ta osoba miałaby tak dużo luster jak jest w salonie, abym mogła obejrzeć się z każdej strony? Raczej nie. Poza tym sprawa kluczowa - suknie ślubne są trudne w mierzeniu, w salonie pomaga przy ubieraniu się zawsze pracownica, a ja absolutnie nie wyobrażam sobie, aby obca osoba-właścicielka sukni pomagała mi przy mierzeniu. Sama/z pomocą koleżanki/TŻ też bałabym się taką suknię mierzyć, bo łatwo ją niechcący uszkodzić. No i dalej - czułabym wielkie skrępowanie na samą myśl, że właścicielka sukni pewnie będzie mi się przyglądać i zachęcać mnie do kupna, i ze zwyczajnie głupio mi będzie podziękować. Całość tego punktu sprawia, że suknia kupowana od osoby prywatnej absolutnie dla mnie odpada. Czy Ty w ogłoszeniach piszesz coś o mierzeniu? Jaką formę oferujesz?
2. Suknie ślubne szyte są na wymiar, więc ciężko tak naprawdę kupić sukienkę po kimś.
3. Mając do wyboru komis a osobę prywatną, zawsze wybralabym komis - przede wszystkim przez powód nr 1, ale także przez to, że jeśli dana sukienka, którą wypatrzyłam w internecie, mi nie przypasuje, to będę miała do wyboru inne. Do osoby prywatnej jedzie się po jedną konkretną suknię.
4. Wiarygodność - jeśli kupię suknię od anonimowej osoby z olx i pęknie mi ona w szwie po przywiezieniu jej do domu, to nie będę miała zupełnie możlwiości roszczenia swoich praw - renomowany komis ma jednak jakieś standardy, możliwość reklamacji itp.

Wszytskie moje koleżanki chcące sprzedać suknię oddawały je do komisu właśnie przez wyżej wymienione powody.
Oferuję możliwość przymierzenia jej na terenie Wawy, kilka moich znajomych kupowało z takich źródeł i nie narzekały na problemy z przymierzeniem i innymi wyżej wymienionymi przez Ciebie uwagami. Wystawienie jej w internecie wydało mi się normalne, sama gdybym miała cofnąć czas to albo bym kupiła suknię używaną od kogoś z all czy olx lub w ogóle wypożyczyła. Będę jeszcze próbowała z komisami pewnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując