Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-02-19, 15:49   #21
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Nie ma. Moim zdaniem pakowanie się w jakiekolwiek związki zanim się ogarnie choć trochę jako-tako na terapii to strata czasu, bo tylko odwlekasz w czasie ten moment poznania kogoś fajnego, tracąc go na użeranie się z kimś porypanym, przysparzając sobie dodatkowo zbędnego bólu i cierpienia, którego można było uniknąć. Nie ma żadnych szans na poznanie kogoś normalnego, samemu będąc kompletnie niepoukładanym, to nie ma prawa bytu. Tzn nawet jeśli jakimś cudem komuś normalnemu, fajnemu byś się spodobała, to by szybciutko uciekł, jakby zobaczył, ile w Tobie niepewności i jak niska jest Twoja samoocena. Można się z tym kłócić, ale takie mam zdanie i go nie zmienię. Tylko czytając Twoją wypowiedź widać, jak głodna i spragniona jesteś miłości, uwagi, a to prosta droga to pozwalania pomiatania sobą, ulegania manipulacjom, etc byle tylko być z kimś, a potem cholernie ciężko będzie ten toksyczny związek przerwać "bo jak to tak, sama zostanę?". Idź najpierw na terapię, serio.
Ja tam nie uważam, że nie ma prawa bytu. Jest cięższe, to fakt, i jest większe ryzyko skomplikowanych sytuacji, ale bez przesady, że jest w ogóle niemożliwe.
[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;87599388]Ja bym poszła na kolejną wizytę i po prostu na ten temat z nią porozmawiała. Powiedz jej jak się z tym czujesz, zobaczysz co odpowie. Nawet jeśli będziesz chciała zrezygnować to myślę, że będzie Ci łatwiej niż gdybyś później miała zadręczać się, czemu od razu nie napisała.[/QUOTE]
Też bym tak zrobiła. Może wyjaśni się, czemu tak było, może to była jakaś wyjątkowa sytuacja. Jakby okazało się, że faktycznie olewa i sytuacja powtarzałaby się, to wtedy poszukałbym kogoś innego.
[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87596117]A mogę zapytać, w jakim nurcie jest to terapia?
Dla mnie dziwne jest załatwianie jakichkolwiek wizyt przez sms. Rozumiem, że może być Ci ciężko osobiście podejść, ale może spróbuj zadzwonic? Może terapeutka przegapiła sms, usunęła przez przypadek. Wiesz, dzwoniąc nic nie ryzykujesz. Jeśli terapeutka Ci podpasowała to trzymaj się jej.[/QUOTE]
Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Sama tak najczęściej umawiam swoje wizyty u terapeutki. Czasami też przez maila. Zadzwoniłam raz, bo dzień przed wizytą musiałam ją odwołać, bo bardzo pochorowałam się. Tak jest mi najwygodniej. Nie trzeba zgrywać się czasowo, żebyśmy obie mogły rozmawiać, mogę spokojnie zastanowić się, kiedy mam czas na wizytę.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując