Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-03-14, 13:54   #30
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją - grupa wsparcia cz. III.

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was uczęszcza na terapię schematów i moze sie wypowiedziec?
Ja pierwszy raz w zyciu, nareszcie zapisalam sie na terapie - poznawczo -behawioralna. 2 spotkania a babeczka poradzila mi pomyslec nad zmiana terapeuty i terapii na schematy, bo ona nie we wszystkim jest mi w stanie pomoc Nie chce znowu wszystkiego od nowa zaczynac. Tu nawet sie jeszcze na dobre nie zaczelo, a juz mam konczyc. Terapeutka jest bardzo sympatyczna, wyrozumiala, dobrze mi sie z nia rozmawia. Mysliscie ze jest sens zebym nadal do niej chodzila i po prostu popracowala nad problemami, nad ktorymi ten nurt moze cos zdzialac? Za pol roku wyjezdzam na kilka miesiecy, wiec nie usmiecha mi sie znowu kogos szukac.
Ja uczęszczam na terapię poznawczo - behawioralną połączoną z terapią schematów. Generalnie terapia poznawczo - behawioralna skupia się tylko na tu i teraz. Jeżeli ktoś ma problemy zakorzenione w przeszłości, to może niewiele zdziałać, bo oddziałuje na aktualne zachowania, ale nie dotyka istoty problemu czyli doświadczeń z przeszłości. Terapia schematów czerpie z poznawczo - behawioralnej, ale kładzie duży nacisk na schematy zachowań, które wykształciły się w nas w przeszłości. Dlatego działa tak jakby nie tylko na skutki, ale też na przyczyny. Kiedyś pisałam na tym wątku (tylko nie pamiętam, która to była część) jak wyglądają moje spotkania z terapeutką w tym nurcie. Możesz sobie odszukać. Gdybyś miała jakieś pytania to śmiało
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując