Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Koty część XIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-28, 20:25   #4311
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część XIII

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88026612]cześć

1. przekładac to mieso do słoika z puszki? [/QUOTE]

Rób jak Ci wygodnie. Czy słoik czy puszka, jak będą długo w lodówce i tak mięso się zepsuje.

Mam dwie grupy kotów i dwa różne sposoby.

Kotki mojego faceta dostają mokre jak miska jest pusta (jedna miska na 6 kotek, 2 jedzą zawsze, reszta z doskoku, wolą suche, które mają zawsze w misce, takiej z pojemnikiem, że jak zjedzą wszystko to wysypuje się trochę jako uzupełnienie). Nie ma stałej godziny ani stałej ilości. Jak otworzy się dla nich puszkę, to po nałożeniu porcji reszta mięsa w puszce idzie do lodówki.

Moje koty (2 kocury i kotka) dostają mokre 2-3 razy dziennie, każdy do swojej miseczki. Suche mają w misce (ale zwykłej, stoi przy moim biurku więc widzę kiedy uzupełnić). Na raz jedzą połowę puszki, nie chowam tej puszki do lodówki, bo nie zjedzą potem, nie lubią zimnego (żaden). Chowam do szafki. Jak wołają, że chcą to wyciągam z szafki i nakładam. Wiem, że jak ma się jednego kota to może być gorzej, ale przy jednym kocie kupowałam mniejsze opakowania.


Cytat:
2. co z niedojedzoną resztą z miski?
Tu nie pomogę. Zrób co Ci podpowiada logika.

U nas jest tak:
- jak 6 kotek do popołudnia nie zje mokrego, to resztki wyrzucam bo z reguły są zeschnięte
- po mojej trójcy nic nie zostaje, bo jak kotki coś zostawią to mam jeszcze 2 psiaki, które wylizują kocie miski


Cytat:
3. dokarmiać kota jakimś surowym mięsem? (pan, ktory nam ja oddał, mowil,że kupuje u rzeźnika skrzydelka, nóżki i tak koty swoje zywi - nie jako podstawa, tylko dodatek)
Możesz, ale nie musisz jak będzie jadł pełnowartościowe kocie jedzenie.
Możesz traktować jako przysmak raz na jakiś czas (niektóre koty lubią wołowinę, niektóre wątróbkę).

Pamiętaj, że kot się przyzwyczaja, i jak będziesz dawać regularnie, to będzie domagał się regularnie.



Cytat:
4. Chcialabym, żeby kot jadł tez suchą karmę, bo za chwilę wróce do pracy pewnie stacjonarnie, póki co dałam na sprobowanie i troche je.
gdzieś w internetach czytalam, że mozna np. tak to zorganizowac, ze rano przed praca porcja mokrej, na czas pracy w misce porcja suchej, po powrocie mokra i wieczorem sucha (?) - to moze byc ok schemat dla takiego ok 3 miesięczniaka? nie wiem czy tak ot zostawić suchą karmę do dyspozycji w misce czy bawić sie jakieś miski z timerem?
Jak przygarnęłam mojego najstarszego kota Cycka, miał jakieś 3 miesiące.

Dawałam mu rano przed pracą porcję mokrego, suche miał w miseczce na cały dzień. Wieczorem dostawał drugą porcję mokrego.

Potem pojawił się Skuter i dołączył do tego schematu. A potem przyszła Rusia i to samo. I do teraz mamy taki schemat (Cyc ma 10 lat, Skuter 9, Rusia 8). Tyle, że teraz pracuję w wolnym zawodzie i jestem sporo w domu, więc jak są głodne to w ciągu dnia proszą o obiadek, więc często dostają mokre 3 razy dziennie.

Daj małemu czas na zorganizowanie się. Będzie miał suche w miseczce w ciągu dnia, to wystarczy że rano i wieczorem dasz porcję mokrego.

Póki rośnie suche może być bez limitu, a potem zobaczysz czy potrafi sobie regulować ilość czy musisz odmierzać porcje.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2020-07-28 o 20:27
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując