Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-21, 21:58   #2506
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87190344]Które kosmetyki uważacie za naturalne?
Bo dla mnie to są takie bez składników stworzonych przez człowieka. Takich mam 3: ałun, henna i ręcznie robiony krem z olejów. Kiedyś miałam jeszcze pastę do zębów Georganics, ale się kiepsko sprawdzała i po skończeniu nie kupiłam następnej.
Natomiast nigdy nie nazwę naturalnymi kosmetyków takich jak mydło czy szampon.[/QUOTE]

Stworzone ze składników pochodzenia naturalnego, niesyntetycznego. Z reguły z certyfikatami, ale że na te nie każdą początkującą firmę stać, to patrzę też na składy, żeby wiedzieć, czy mam do czynienia z naturalną marką, czy tylko taką, która jedzie na fali popularności tego typu produktów. Niekoniecznie dlatego, żeby odrzucić taki produkt, bo jak pisałam używam także sporo nienaturalnych kosmetyków, ale żeby wiedzieć, z czym mam do czynienia.

Twoja definicja jest bardzo ortodoksyjna i nigdy się jeszcze z taką nie spotkałam. Przecież ten ałun ten przez kogoś musiał zostać wydobyty i obrobiony zanim trafił do sprzedaży czyli była ingerencja ludzka. Ta pasta też nie jest z jednego składnika, tylko jest gotową, złożoną recepturą.

Swoją drogą użyłam dziś czystego ałunu w sztyfcie i już wiem, że to nie dla mnie. Po prostu podbija zapach rozłożonego potu, a dodatkowo użyłam też dezodorantu w sprayu, który sam daje sobie radę. Gdybym ja miała jechać na samej naturze, to bym chodziła śmierdząca, z popękaną skórą i kołtunem na głowie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-09-21 o 22:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora