Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-07-16, 17:50   #1536
izaroma95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 23
Dot.: Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZ

Cytat:
Napisane przez commerce Pokaż wiadomość
I mops, i shih tzu to mało aktywne rasy bez większych potrzeb i kłopotów. U obu trzeba pilnować żeby się nie przegrzały (mają krótkie kufy) i nie były otyłe.

Mopsy mają częściej niż rzadziej problemy w związku z płaskim pyskiem. Ich zmarszczki trzeba regularnie pielęgnować i czyścić, bo lubią się tam robić rany, oczy są podatne na urazy. Mogą wymagać kosztownej operacji, jeśli będą miały duże problemy z oddychaniem.

Przy shih tzu musicie pomyśleć co z sierścią, jak ma mieć długą musicie się nauczyć ją pielęgnować, jak krótką liczyć się z wizytami u groomera. W każdym przypadku poza zgoleniem na bardzo krótko będzie wymagał regularnego szczotkowania.

Weźmiesz zapewne szczeniaka, więc jego stosunek do dzieci zależy tylko od tego jak go wychowasz. Mój pies kontaktu z dziećmi nie miewa i chociaż jest rasy teoretycznie dobrej dla dzieci, absolutnie mu nie ufam w kwestii kontaktów z nimi.

Do każdego psa potrzebujesz z grubsza to samo, legowisko albo kennel klatkę, zabawki (dla szczeniaka to miękkie szarpaki i jakieś wytrzymałe do żucia, typu kong), miskę na wodę i jedzenie (jak ma jeść z miski), ewentualnie coś do treningu (klikier, fajne smaczki, różnie ludzie szkolą), smycz, obroża / szelki, jakaś szczotka zależnie od typu sierści, nożyczki do pazurów, szczoteczka do zębów. Szczeniaki sikają po domu, przy niektórych sprawdzają się więc podkłady higieniczne (takie jak dla obłożnie chorych). Dużo cierpliwości na pierwszy rok i dużo oddania na kolejnych naście lat.

Wysłane z [emoji336]
Dziękuję bardzo za tyle informacji oczywiście zdajemy sobie sprawę, że każdego pieska trzeba będzie pielęgnować, a większość rzeczy mamy już kupione. Mam jeszcze pytanie, czy możecie polecieć jakieś dobre książki/filmiki na youtube odnośnie szkolenia psa? I jaką karmę najlepiej kupić na początek?
izaroma95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując