Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wasz Top topów palet do oczu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-11-18, 16:26   #15
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Wasz Top topów palet do oczu

Ja mam bardzo dużo palet, stanowczo za dużo , jednak gdybym - jak w pytaniu z pierwszego postu - miała w pożarze wybrać tylko jedną, to obstawiam, że niechybnie bym spłonęła .


Najwięcej palet mam z Hudy, ABH i Natashy, plus kilka Toma Forda, Chanel, MAC i innych marek, w tym Urban Decay, Marc Jacobs czy Laura Mercier. Nie mam tylko nic z Pat McGrath, bo czekam aż pojawi się paleta w fajnych dla mnie kolorach . Oczywiście gusta mi się zmieniają zarówno w zakresie kolorystki, jak i wykończeń (czasem wolę maty, czasem częściej sięgam po błyski, a najczęściej miksuję różne formuły). Bardzo często mieszam też cienie z palet różnych marek.


Jedno jest u mnie stałe - szukam palet w chłodnych odcieniach, bo w ciepłych po prostu źle wyglądam. Zbyt duża liczba palet w moich zbiorach bierze się stąd, że zwykle w takich zestawach jest miks odcieni cieplejszych i chłodniejszych, więc zdarza mi się kupować dużą paletą dla połowy cieni w mojej kolorystyce, a druga połowa jest nawet nie ruszana.


Tak czy inaczej obecnie najczęściej sięgam po cienie Natashy, w drugiej kolejności Hudy. Aktualnie najbardziej dla mnie uniwersalne są duża paleta Natashy Retro oraz Rose Quartz Hudy, głównie ze względu na chłodną kolortystykę. Jakościowo lepsze wydają mi się cienie Denony, jednak zarówno jej cienie, jak i cienie Hudy, są nierówne nawet w obrębie danej palety w tym sensie, że są gorsze i lepsze jakościowo (mam na myśli nasycenie, trwałość, osypywanie itp.).


Dodam, że czasem nachodzi mnie ochota na odkopywanie z czeluści szuflad prawdziwych staroci. Przykładowo ostatnio sięgam po małą paletkę (6 cieni) Urban Decay Naked 2 Basics Palette, bo ma chłodne, neutralne kolory, które bardzo mi odpowiadają jak delikatnie maluję oczy do czerwonej szminki.


Bardzo lubię też paletkę Diora z serii Backstage w odcieniu 002 Cool Neutrals. Taka zwykła, do codziennego niewyszukanego makijażu .

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a znacie jakąś paletkę 4-5 cieni w chłodnych brązach?

Również się trochę przejechałam na cieniach Hani, mimo internetowego śledztwa cienie wyglądają zupełnie inaczej na żywo, dodatkowo są dla mnie za miękkie - delikatne pacnięcie pędzlem i cień się "łamie".

Bo wieeeelu cieniowych wtopach z taniej/średniej półki jestem gotowa zaryzykować kupując coś z wyższej
Polecam Urban Decay Naked 2 Basics Palette. Może nie jest to wielki szał, ale jest przyzwoita .
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując