Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze sposoby nauki języków obcych :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-16, 22:06   #104
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Jak dobrze umiecie angielski?

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
Ja po tylu latach nauki powinnam umieć o wiele więcej. Mam 23 lata, angielski miałam od początku podstawówki a umiem bardzo słabo moim zdaniem. Maturę zdawałam na poziomie podstawowym, później przez 2 lata miałam angielski na studiach. Waszym zdaniem po tylu latach nauki na jakim poziomie powinno się umieć angielski? I jak się podszkolić samemu? Oglądać coś po angielsku, czytać czy może nowych słówek się uczyć? Doradźcie cos
Nauka w szkole to temat rzeka, według mnie. Często nauczyciele się zmieniają, a z nimi podejście i podręczniki, wielokrotnie zaczyna się materiał od podstaw, no i jeżeli ktoś śpi na lekcjach, to raczej zbyt wiele nie wyniesie, trzeba jednak w jakiś sposób się zaangażować. Jeżeli ktoś w liceum miał przygotowanie do matury rozszerzonej lub klasę dwujęzyczną, to poziom może nawet sięgnąć c1, ale jeżeli ktoś przez x lat cały czas przerabia podręczniki a2/b1, no to cudów nie można wymagać. Raczej nie liczy się to, ile lat ktoś uczył się konkretnego języka, tylko jak.
Jeżeli mam coś doradzić, to proponuję zacząć od przeczytania wątków tutaj na forum, bo jest to temat już wielokrotnie poruszany i na pewno znajdziesz dość sporo porad i pomysłów. Tylko trzeba poczytać.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując