Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Białe kropki na twarzy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-12-18, 22:22   #2
meggan02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Białe kropki na twarzy

Hmm, najlepiej to by było wybrać się do jakiegoś dobrego dermatologa. Ale nie w ciemno, tylko z polecenia, który się zna w temacie. Bo sam możesz nie ogarnąć. Ewentualnie przewertuj blogi o pielegnacji (dwa fajne znajdziesz w moich linkach), zdobądź wiedzę i dopiero wtedy sam próbuj dobrać coś dla siebie.

Mogę napisać co MI poprawiło wygląd cery:

1. Odpowiednie oczyszczanie. Ważne, bo nie raz problemy z cerą wynikaja z nieprawidlowego mycia skóry. Odpowiednie czyli glebokie, a zarazem delikatne. Sama używam zestawu samorobiony olejek do mycia+ mydełko Isana med. To jak mam tapetę/filtr przeciwsłoneczny na twarzy, a jak nie potrzebuje dogłębnego oczyszczenia to stosuje żel micelarny Ziaja ogórek i kwas pha

2. Nawilżanie. Długo nie nawilżałam cery, bo kremy na mnie źle działały. Albo się po nich świeciłam, albo mi wywalało pryszcze. Wiec uznałam ze nie trzeba nawilżać tłustej cery. A trzeba, tylko w moim przypadku nie kremem, a czymś beztluszczowym i teraz robie sobie sama beztłuszczowe serum z mocznikiem.

3. Złuszczanie. Problemem trądzikowej jest to, że nie usuwa się z niej martwy naskórek, tylko zalega na twarzy. I trzeba pomóc skórze przez stosowanie kosmetyków z kwasami, które martwy naskórek usuną. Ja do tego używam Hascodermu, wcześniej Effaclara Duo. Przy czym jeżeli zdecydujesz się na coś z kwasami to musisz też zacząć stosować filtry przeciwsłoneczne bo inaczej Ci się zrobią plamy i przebarwienia na twarzy.
meggan02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując