Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - śmierć taty, powinność, co robić?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-07, 20:31   #87
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: śmierć taty, powinność, co robić?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Yyy... Moja babka taka jest od zawsze, to nie tak, że zmieniła się w chorobie. To nie jest tak, że zawsze była kochana babunia, która gotowała obiadki i robiła na drutach, a potem była straszna choroba która nam ją odebrała i nagle zrobiła się wredna. Nie. To jest kobieta, która potrafiła mnie wyrzucić bez butów za drzwi, bo źle napisałam wyraz "wiewiórka". Od której jako małe dziecko słyszałam, że jak mi się nie podoba, to mogę [złe słowo] do tatusia.
Więc wybacz, ale moja babka, PEDAGOG, nigdy przykładem kultury i empatii nie była, więc i ja wobec niej ciepłych uczuć nie mam.


Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
No to tutaj Cię przepraszam, jeśli rzeczywiście Twoja babcia zawsze taka była i to nie jest wynik demencji. Zmyliło mnie, jak napisałaś, że pomagała w wychowywaniu Cię.

A co do reszty postów, to nawet nie chce mi się do końca odnosić. Nie wiem, gdzie panuje przekonanie, że starszym osobom należy się szacunek, większość ludzi ma to gdzieś, że ktoś się nimi zajmował, jak np. byli dziećmi, bo po prostu spędzanie czasu z osobą, która ma zaburzone funkcje poznawcze, powtarza się, nie jest taka sprawna umysłowo, uważają w ogóle za jakąś wielką łaskę ze swojej strony.
Nie wszyscy starsi ludzie cierpią na choroby otępienne, ale jednak duża część tak. I ze słów autorki nie wygląda na to, żeby jej babcia była sprawną umysłowo osobą, więc tym bardziej nie uważam, że należy ją tak ostro traktować. A tym bardziej że pochowała swojego syna całkiem niedawno, co jest zawsze bólem dla matki.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-10-09 o 10:38 Powód: Słownictwo w cytacie.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując