Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamuśki Marcóweczki 2021 :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-04, 14:52   #70
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cześć Dziewczyny [emoji846] Nie odzywałam się przez dwa dni, bo ostatnio miałam bardzo intensywne dni w pracy i wieczorem byłam bardzo padnięta.

Byłam już u lekarza, co prawda to była dopiero końcówka 4 tyg, ale chciałam się przejść. Mam już kartę ciąży. Dostałam skierowanie na usg, ale lekarz powiedział, żebym zrobila dopiero za 3 tyg (to wtedy będzie początek 8tyg), bo zbyt wczesne usg może uszkodzić płód. Czy Wam też coś takiego lekarz mówił?

Ogólnie ja będę chodzić do dwóch lekarzy, do jednego prywatnie, a do drugiego w ramach pakietu w LuxMed, żeby nie płacić dodatkowo za badania.
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Hej.
Nieśmiało do Was przycupne [emoji16]
Kalkulator wylicza mi TP na 5/6.03 zależy który [emoji23]
To moja druga ciąża, mam córeczkę z grudnia 2018 [emoji16]

Na razie wiemy tylko my. Wizytę mam 20.07 i dopiero wtedy mamy plan powiedzieć rodzicom.

Chociaż mam jeszcze dylemat którego lekarza wybrać [emoji23]

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Hej, gratulacje! [emoji8] Ja też mam termin na 5/6.03.
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie boicie się, że np na jesieni będzie druga fala [emoji146] i np zostaniecie bez lekarza albo coś w tym stylu? Bo ja mam teraz takie rozkminy [emoji85]

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Myślę, że wizyty dla kobiet w ciąży będą dalej dostępne. Jedynie jakaś konsultacja wyników może się odbywać przez telefon, co może nawet będzie ułatwieniem [emoji846]
Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Cześć przyszłe Mamuśki
Mogę i ja się dołączyć?

Wg miesiączki mam termin na 26lutego, ale ja raczej obstawiam 1-4marca. To moja pierwsza ciąża w zasadzie planowana na przyszły rok no ale Fasolka postanowiła pojawić się wcześniej, co nas niezmiernie cieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć, gratulacje! [emoji846]
Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Dzień dobry [emoji4] i ja chciałam się przywitać, już nieco wcześniej szukałam tego wątku i chyba przeoczyłam [emoji85] kilka dni temu miałam jakiś jakby skąpy okres, tydzień przed terminem wiec zrobiłam dwa testy, potem betę z krwi i wygląda na to, ze to 4 tc [emoji1405] TP wg OM 12.03.2021 [emoji177] na wizytę idę dopiero za ponad 2 tyg. bo tez niebawem wyjeżdżamy na urlop nad morze. Ale telefonicznie dostałam już receptę na hormony tarczycy, bo mam tsh ~3,5 a dla ciężarnej to za wysokie, wiec mam tą subkliniczną niedoczynność

Mam już synka z września 2018, wiec przy takim tp różnica wieku będzie równe 2,5 roku [emoji7] początkowo chcieliśmy z mężem poczekać jeszcze kilka miesięcy ale jakoś jednak zdecydowaliśmy się szybciej

Mam nadzieje, ze będzie nam tu się miło wspólnie rozmawiać

Wirus nie odpuszcza wiec chyba nie ma co czekać z planami powiększania rodziny w nieskończoność... liczę na to, ze nie będzie jakiegoś wielkiego załamania jesienią i spokojnie będziemy mogły dostać się do lekarzy, położnych itd.

Ale się rozpisałam na pierwszy raz, wybaczcie [emoji28]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cześć, gratulacje! [emoji846]
Cytat:
Napisane przez madzia_2000 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Witam się nieśmiało, bo nie wiem szczerze co z tego wyjdzie. W piątek zrobiłam 2 testy, obydwa pozytywne co mnie strasznie zaskoczyło bo nic nie planowaliśmy Po pierwszym szoku (mamy po 20 lat) ucieszyliśmy się że zostaniemy rodzicami. Dziś miałam swoją pierwszą wizytę u lekarza prywatnie i się zawiodłam. Według miesiączki to powinien być początek 7tc, a na usg pęcherzyk ma 2.5 mm i jeszcze nic w środku nie ma w pon idę na betę bo gdybym dziś poszła to w sobotę wszystkie laboratoria zamknięte.. lekarz mówi że to może być bardzo wczesna ciąża co jest możliwe, bo ostatnio cykle mi szalały, ale pociesza mnie fakt że moja siostra miała podobnie i wszystko poszło z górki Jestem pełna nadziei, bolą mnie piersi i czuję się taka spuchnięta ciągle na brzuszku więc coś może być na rzeczy. Na marginesie - to byłaby moja pierwsza ciąża, wybaczcie za rozprawkę ale mam tyle wątpliwości..
Cześć, trzymam kciuki! [emoji846] Daj później znać jaki wynik bety.
Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Ja się dzisiaj umówiłam tak doraźnie na za tydzień, wole mieć spokojna głowę przed wyjazdem, zwłaszcza ze przed pierwsza ciąża miałam jakiś tam problem z jajnikiem, a teraz nie byłam ostatnio na żadnej kontroli. No i juz do takiego lekarza, u którego chciałabym prowadzić ciąże to mam wizytę na 20.07, to będzie 6t+3d wiec myśle ze akurat (zwłaszcza, jeśli podejrzewam nawet krótszy cykl) [emoji848]

Dziewczyny a bierzecie już coś, jakieś leki, suple/witaminy?
Ja biorę prenatal uno, vigantoletten (wit. D) oraz magne B6.
Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Ja polecam Folik bo to lek, a nie suplement. Ginekolodzy też mi polecali i mowili, żeby się na reklamy nie nabierać. Jak dieta jest ok i wymiotow nie ma mocnych to supli nie trzeba. Folik Plus warzywa i owoce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Folik to sam kwas foliowy chyba? Coś z witaminami i jodem też bierzesz?
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, witam się bardzo nieśmiało

robiłam betę i przyrasta prawidłowo, wczoraj wynik byl 3000
termin wychodzi mi na 6 marca, bo miałam owulację 11 dnia cyklu, czułam ją mocno
witam się nieśmiało bo jestem po dwóch stratach, nie mam jeszcze dzieci więc staram się nie nakręcać
z objawów to często boli mnie brzuch jak na okres, no i jestem śpiąca i powolna
ogólnie to jestem zaskoczona, bo się nie staraliśmy, a wręcz przeciwnie, z różnych powodów, dopiero co zaczęłam nową pracę, koronawirus...

właśnie się umawiam do lekarza, z powodu wcześniejszych przeżyć będę chodzić i prywatnie do lekarza z doswiadczeniem w trudnych przypadkach i do medicover żeby miec zlecone chociaż podstawowe badania krwi, bo strasznie wszystko podrożało, za betę płaciłam 40 zł, a w ubiegłym roku 25 chyba

An Angel jak wizyta?
Cześć, super, gratulacje! [emoji846] Mamy podobny termin. Kiedy zaczęłaś nową pracę? Masz już umowę na czas nieokreślony?
Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Cześć, witam i ja. Test robiłam dziś - w dzień planowanego początku okresu i dwie kreski wyraźne bardzo. Według kalkulatora termin porodu wychodzi mi 12.03. W poniedziałek pójdę zrobić betę. W 8 tyg idę do lekarza ale raczej pójdę jeszcze w 6 do innego bo mój nie ma terminów żeby upewnić się że wszystko ma pewno ok. To moja pierwsza ciąża i mam 27 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć, gratulacje! [emoji846] Daj znać jaki wynik bety.
Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
Gratulacjeeee! Dla Wszystkich! Milo sie czyta Wasze opowiesci.

Ja mam nadzieje, ze niedlugo do Was dolacze... Niestety nie jest to pewne. Dzis termin okresu, mimo ze czuje, ze sie udalo. Ale dwa razy nie bylo mi dane sie cieszyc - w 5tym tygodniu zawsze sie konczylo. Ale moze a nuz w tym miesiacu sie uda ^^ Na razie ciesze sie, czytajac Wasze historie <3
Wera
Hej, powodzenia! Trzymam kciuki! [emoji8]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora