Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-06-02, 08:59   #18
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SophieElis Pokaż wiadomość
Hmm, a jeszcze mam jedno pytanie odnośnie wagi. Bo kiedyś biorą tabletki chudłam, a teraz wręcz przeciwnie, waga stoi mimo chodzenia na siłownię i jako takiej diety. Czy zmiana tabletek może mieć też wpływ na chudnięcie lub tycie ? Lekarka im powiedziała, że bez różnicy co mi przepisze, bo wszystkie działają tak samo ( co mnie trochę zaniepokoiło szczerze mówiąc ) i teraz to już nie wiem co myśleć
Nie bez powodu dziewczyny zmieniaja tabletki po jakims czasie bo jedne im nie przypasowaly. Rozne tabletki moga dac rozne skutki uboczne. Mi moja lekarka jak przepisala pierwszy raz moje tabsy to na dwa opakowania najpierw i właśnie powiedziała ze tylko na tyle, żebym zobaczyła jak sie po nich czuje i czy mi one pasuja

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny moglybyscie mi pomoc? Nie wiem kiedy mam wziac pierwsza tabletke....
Moj problem polega na tym, że ja nie mam okresu! Mam tylko caly czas brazowe plamienia, ktore trwaja tyle co miesiaczka ale wystepuja nawet co tydzien... Czasem jak biore jakies hormony to troche krwi sie pojawia, ale bez tego ani rusz. No wiec teraz nic nie biore bo moja endo jest chora i oczywiscie mam plamienia, trwaja juz 9 dzien. Za tydzien w weekend przyjezdza do mnie facet i chcialabym sie zabezpieczyc Czy moge wziac te tabletke jutro, w 10 dniu plamienia? Czy powinnam zaczekac az skonczy mi sie plamienie i wziac dopiero w pierwszym dniu kolejnego plamienia? Jesli wezme ja teraz to podejrzewam ze nie bede zabezpieczona od razu a dopiero po okolo tygodniu? Co mam zrobic?
Hmm, ulotka wyraznie mówi, ze pierwszą tabletke nalezy wziac w pierwszym dniu okresu. A Ty masz troche inna sytuacje. Nie powiedzialas lekarce o swoim problemie? Bo brak okresu i takie plamienia zazwyczaj oznaczają problemy hormonalne i nie wiem czy powinnas od tak sobie wziac tabletki. A sadzac po Twoim pytaniu, nie wspomnialas o tym lekarzowi na wizycie, bo ginekolog powiedzialby Ci co masz zrobic w takiej sytuacji :P Czasami lekarze jesli dziewczyna ma nieregularne okresy, razem z tabsami przepisuja cos na wywolanie okresu i wtedy bierzesz normalnie w pierwszym dniu i jestes zabezpieczona, a czasami pozwalaja wziac w dowolnym dniu cyklu, jesli nie wiadomo kiedy okres przyjdzie, tyle ze wtedy przez cale pierwsze opakowanie nalezy sie dodatkowo zabezpieczać, bo antykoncepcja nie dziala. W Twoim przypadku jak mowisz okresu jako takiego nie ma. Radze nie robic niczego na wlasna reke, nawet jeśli sie spieszysz, zeby byc zabezpieczona, bo to i tak nic nie da jak wezmiesz sobie od tak tabletke, bo jak mowilam, cale pierwsze opakowanie nie bylabys zabezpieczona. Ale jesli nie masz okresu i nie daj Boże masz problemy z hormonami czy cos, to zalecam wizyte u lekarza, powiedzenie mu o tym, przebadanie sie, a nie branie tabletek jak cukierki, byleby dzialaly, bo tylko sobie zaszkodzisz
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując